Jones parádé az Alba ellen

2013.11.16, 20:00 Kosárlabda

90:71-re győzött az Atomerőmű SE az Alba Fehérvár ellen hazai pályán a bajnokság 8. fordulójában. A piros kékek sikerükkel 7-1-es mutatóval továbbra is a tabella élén állnak.

10:2-vel indította a mérkőzést az Atomerőmű SE az regnáló bajnok Alba Fehérvár ellen, a vendégek ezután kezdtek éledezni. Tóth Norbert és Kemp kosaraival ugyan faragták hátrányukat, de elsősorban Jones-nak köszönhetően tartotta előnyét az ASE. 25:23-ról kezdődött a második 10 perc. Melyben előbb egalizált, majd a vezetést is átvette az Alba, Moore dobott ekkor triplát. A folyamatos egészpályás letámadás nem ízlett a hazaiaknak, de még a félidő előtt rendezte sorait az Atom. A nagyszünetben már 47:41 állt a táblán. 20 perc alatt Tóth Norbert és Moore 13 egységnél tartott a látogatóknál, míg a paksiak közül Jones 17, míg Szabó 10 ponttal terhelte a fehérvári gyűrűt.

A térfélcsere után tovább távolodott riválisától az ASE, remek védekezés és sikeres támadójáték jellemezte a vendéglátókat. Tóth Ádám és Kovács Ákos volt ebben a periódusban a legponterősebb az Atomosok közül. A záró 10 perc előtt 68:52 volt az állás. A Dzunics gárda az utolsó etapban sem lassított, hamar 20 egység felett lett a differencia a csapatok között. A fáradó Frade legények lassan beletörődtek a vereségbe, Jones még kiosztott pár blokkot Kemp-nek a paksi palánk alatt, így megérdemelten nyerte a rangadót az ASE. A mérkőzésen a vizitálók közül Tóth Norbert 17, a hazaiaknál Jones 25 pontot szerzett. A végeredmény: Atomerőmű SE- Alba Fehérvár 90:71.

Atomerőmű SE - Alba Fehérvár
90-71
(25-23, 22-18, 21-11, 22-19)
ASE Sportcsarnok,
V: Földházi T., Farkas G., Balog Gy. (dr. Gencsev)

ASE: Kovács Á. 7/3, Medve 5/3, Körtélyesi 13/6, Szabó Zs. 11/6, Jones 25. Csere: McGruder 12, Vaughn 3/3, Eilingsfeld 6, Tóth Á. 8, Baki -.

Alba: Szanati -, Tóth P. 2, Supola 8/6, Tóth N. 15/3, Juhos 5/3. Csere: Kemp 15/3, Moore 13/6, Somogyi 2, Hobbs 11/9, Blaskovits -.