Jön még Paksra az Albacomp......

2009.12.06, 09:22 Kosárlabda
A 10. fordulóban elszenvedte első vereségét a honi kosárlabda bajnokságban az Atomerőmű SE. Az Albacomp csapata szakította meg a 2009-2010-es szezon győzelmi szériáját, hallatlanul izgalmas mérkőzésen. 2500-an voltak kíváncsiak a játéknap rangadójára, az odahaza veretlen fehérvári és listavezető paksi csapat meccsére. A hangulatra tehát nem lehetett panasz, köszönhetően a rengeteg piros kék drukkernek is.

Az első találat Horváth Ákos nevéhez fűződik, aki rögtön hárompontossal jelentkezett. Rövid idő alatt 6 egységgel lépett meg az ASE, az Alba azonban szívósan kapaszkodott. A minden igényt kielégítő első 10 perc hajrájában átvette a vezetést a vendéglátó, így a nyitó szakasz után 22:18 volt oda. A második negyedet is jól kezdte az Atom, hátrányból rögtön előnyt kreált, a védekezés ekkor kiváló volt. A felek fej-fej mellett haladtak, hol az egyik hol a másik tartott előrébb. Bár ezt az etapot a piros kékek nyerték, duplányi különbséggel még mindig a Szekulovics legények álltak jobban. A fordulást követően az Albacomp kapta el a fonalat, fokozatosan hizlalta előnyét. A 25. percben 7, két minutummal később, pedig már 12 ponttal vezetett a hazai egylet. A minden energiájukat mozgósító fehérváriak 25-17-re nyerték a harmadik 10 percet, melynek köszönhetően 10 pontos előnyt csikartak ki maguknak. A záró felvonásban végig tombolt a csarnok, mindkét szurkolóhad űzte-hajtotta övéit. Az ASE minden egy lapra feltéve rohamozott, melynek meglett az eredménye. Védekezésben extrát nyújtott minden paksi, a fáradó hazaiak csak vergődtek az Atom szorításában. Folyamatosan csökkent a hátrány, Horváth Ákos triplájával a 39. percben 77-77! A hajrában már csak két pont született, melyet a hazaiak vittek be, így gigászi küzdelemben 79:77-re nyert az Albacomp az Atomerőmű SE ellen. A 9 meccses győzelmi széria tehát megszakadt, mely azt jelenti, kezdődhet egy újabb, hasonlóan szép sorozat.

10. FORDULÓ
ALBACOMP – ATOMERŐMŰ SE
79–77
(22–18, 21–23, 25–17, 11–19)
Székesfehérvár, 2100 néző.
Vezette: Valovics, Király, Balog Gy.

ALBACOMP: SIMON B. 13/3, HANGA 15, Radovics 6, LEE 17/3, BANKS 22/6, Csere: Toya 6, Bódi -, Keller -, Madár -, Anta l-, Farkas A -, Edző: Szrecsko Szekulovics

Atomerőmű SE: Mészáros 2, Kiss Zs. 3/3, HORVÁTH Á. 22/9, Clark 3/3, Dill 13, Csere: English 8/3, Gulyás 4, Körtélyesi 4, MARTIN 18, Medve -, Edző: Dzunics Braniszlav

Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–9.  6. p.: 10–9. 8. p.: 10–14. 10. p.: 20–18. 12. p.: 22–22. 16. p.:  28–31.  28. p.: 34–33. 25. p.: 53–46. 27. p.: 61–49. 31. p.: 68–58. 34. p.: 68–65. 35. p.: 75–67. 39. p.: 77–77
Kipontozódott: Radovics (34. p.), Clark (40. p.)

MESTERMÉRLEG:

Szrecsko Szekulovics
: – Hallatlanul erős Paksot sikerült legyőznünk. Igazi csapatként funkcionáltunk, támadásban és védekezésben is a maximumot nyújtottunk, és végre bizonyítottuk, akár a bajnokesélyesnek is egyenrangú ellenfelei vagyunk.
Dzunics Braniszlav: – Elsősorban azért kaptunk ki, mert a döntő pillanatokban fontos pontokat dobott az Albacomp, és mert a második félidőben a hazai játékosok feljavultak támadásban és lepattanózásban.