Idény eleji forma

2010.09.10, 17:46 Kosárlabda
Vereség az első felkészülési mérkőzésen.

A mérkőzés első kosarát  a Kaposvár szerezte. Rögtön Ian egy 3 pontossal válaszolt. A 4.percben Winter megszerezte első 3 pontos kosarát az ASE színeiben, de még így is 6 ponttal ment a kkk. A 8. percben Morgen 2 sikeres büntetővel növelte a piros-kékek pontszámát. Időkérés után közel egy percig kosárcsend következett. Tóth pályára lépése után, Morgen egy 3 pontossal jelezte, hogy neki helye van a csapatban. Az első negyed 32:29 a Kaposvárnak.
A 2. negyed ismét kaposvári kosárral kezdődött.  Perceken keresztül csak magyarok játszottak az Atomerőmű csapatában. Morgen Ferdit, Brooks váltotta. Újabb időt kér Horváth Imre. Az időkérés után Sales mind a kettő büntetőjét értékesítette. A kaposvári időkérésnél 54:45-öt mutatott az eredményjelző. A félidő 56:50 a Kaposvárnak.
Brooks kosarával kezdődött a 3. negyed. 4 percet kellett várni a következő kosárra, ami ismét Brooks Sales nevéhez fűződik. Sok eladott labda volt jellemző a következő percekre. Megtartotta előnyét a 3. negyed végére is a Kaposvár és 71:62 vezetett a záró rész elején.
Mindkét csapat visszafogottan játszott, de a Kaposvár tudta tartani 10 pont körüli előnyét és végül megérdemelten győzött 89-73-ra.

KKK - ASE
89-73
(32-29, 24-21, 15-12, 18-11)

Kaposvári KK: Wilson (29/12), Medve 17/9), Soós (14/12), Kováts R. (3/3), Cunningham (12). Csere: Kutasi (5/3), Fülöp (4), Márkus (3/3), Bíró (2), Kovács S. (-), Fonai (-), Mészáros (-).
Vezetőedző: Fekete Ádám

Atomerőmű SE: Kovács Á. (2), Pavlik (14/12), Winters (13/9), Johnson (10/6), Sales (14/3). Csere: Mészáros Z. (4), Morgen (10/6), Tóth P. (4), Körtélyesi (-), Horti (2).
Vezetőedző: Horváth Imre

Kipontozódott: Sales (39. p.).