KTE: Wittmann 11/6, Green 8, Djeraszimovic 25/3, Dramicanin 15/6, Karahodzsic 14/3
Csere: Mészáros 4, Molnár M. 6, Dimics -, Kucsera -

ASE: Kovács Á. 16/6, Medve 3/3, Faust 22/12, Eilingsfeld 9, Jevtovic 4
Csere: Ruják 7/3, Henton 9/3, Williams 2, Horváth K. 5/3, Norfleet 4

Jól kezdte a mérkőzést a hazai együttes, de hamar fordítani tudtunk az álláson, öt perc elteltével 8 pontos előnyünk volt a Messzi István Sportcsarnokban. (4-12) Julian Norfleet visszatért a pályára hosszú rehabilitáció után, az első negyed végéig tartani tudtuk az 5-7 pontos előnyünket, amit az utolsó másodpercekben Jevtovic fejelt meg egy kétpontossal, így az első etapot 15-24-re nyertük meg.

5-0-val indította a második negyedet a KTE, pontatlanul és kapkodva kezdtünk el játszani, a hazaiak pedig továbbra is nyomás alatt tartottak minket, Jan Pavlík mester időt is kért, miután két pontra zárkózott fel a lila-fehér gárda. (22-24) Kizökkentünk a ritmusból, 4 perc kosárcsend után Jevtovic büntetője termelt először pontot ebben a játékrészben. Rengeteg labdát adtunk el, amit a KTE ki is használt és átvette a vezetést két ponttal. (27-25) A negyed végénél a KTE 8 ponttal is elhúzott, Henton hármasával azonban 5 pontra tudtunk zárkózni. A féldiő: 42-38

Könnyű kecskeméti kosárral indult a második félidő, amire Faust válaszolt egy kinti dobással. Kiegyenlített volt a küzdelem a pályán, 3 perc után Eilingsfeld János egálra módosította az állást. Henton triplája lecsorgott a negyed felénél, a másik oldalon Wittmann Krisztiáné viszont nem, így ismét 7 pont volt a két csapat között. (60-53) A második negyed után a harmadikat sem sikerült megnyernünk, így az utolsó 10 percet 6 pontos hátránnyal kezdhettük meg. (66-60)

Henton kilencedik pontjával indult az utolsó felvonás a negyed felére azonban ismét kiütközött a két csapat közti különbség a mai napon: a KTE két gyors leindítással már 7 ponttal lépett meg. (72-65) Az időkérés után Faust triplájától lengett meg a háló, majd sikeresen kivédekeztük a KTE támadását és Faust egy kétpontost is beszórt a másik oldalon. Visszazárkóztunk két pontra és a mérkőzés ezen szakaszán jó lendülettel játszottunk. Nem tarthatott sokáig az “öröm”, még nagyobb fokozatra kapcsolt a Kecskemét és 10 ponttal húzott el. (80-70) A hajrát Faust technikaijával kezdtük meg, amit Ruják András hármasa követett. 4 pontos kecskeméti előnnyel kezdődött az utolsó perc, amikor Nick Faust beütötte az ötödik hibáját is. 43 másodperccel a vége előtt 83-78 volt az állás, amikor jött Kovács Ákos és bevágott egy triplát! (83-81) Sikeresen kivédekeztük a hazai együttes támadását, majd 4 másodperccel a vége előtt Kovács Ákos bevitte a sűrűbe, de a labda épphogy lecsorgott a gyűrűről. Nem fújtak faultot. A vége: 83-81.