SERCO: Krnjajski 10/6, Beák 3/3, Clark 12/3, McLane 8, Bergstedt 19/3.

Csere: Buzás 12/12, Szobi 5/3, Kozma -, Filipovics -

ASE: Kovács Ák. 10/3, Norfleet 21/9, Faust 8, Eilingsfeld 11/3, Trajkovski 21/12.

Csere: Ruják -, Jevtovics 18, Medve -, Horváth K. 4

A 2019-es év második mérkőzését Budapesten játszottuk, az új edzővel felálló Serco-TF-BP ellen. A TF kétpotosa után az első kosarunkat Eilingsfeld János szerezte faulttal együtt, plusz a büntető is jó volt. A hazaiak játékán tisztán látszott, hogy óriási nyerni akarással léptek pályára, keményen védekeztek és lendületesen támadtak, így 7 perc elteltével is egál volt a mérkőzés. A Serco kemény játékának és a ritmusvesztésünknek köszönhetően az első negyedet 4 pontos hátránnyal zártuk. (18-14)

A második etapot ugyanolyan tűzzel és kemény játékkal (néha túl fizikálisan) kezdte a Serco, így 3 perc elteltével már 4 csapatfaultnál jártak a hazaiak. Elég kellemetlen ellenfél volt a hazai csapat: ahol alkalmuk támadt ott éppen csak annyit piszkáltak oda vagy löktek, amit a bírók nem vettek észre. Norfleet triplája és remek betörése tartotta bennünk a reményt és a két csapatot közel egymáshoz, 23-23-ra módosította az új igazolásunk az állást. Az eredményt Bojan triplájával sikerült megfordítanunk, majd kicsit felébredtünk és felvettük a versenyt fizikálisan is a hazaiakkal. A második negyedet 10 ponttal nyertük meg, így a félidőre 35-41-es állással mehettünk.

A félidő után láthatóan más mentalitással jöttünk ki a pályára, Norfleet remek egyéni teljesítménye feltüzelte a csapatot és végre sorra jöttek a sikeres támadások, Eilingsfeld triplájával pedig 10 pontra módosult a két csapat közti különbség. A negyed végére egy 11-0-ás rohammal leptük meg a fővárosiakat, így úgy tűnt „helyre állt a rend”.  A TF azonban a remek kinti dobásainak köszönhetően ledolgozta a hátrányt, így ezt az etapot 56-68-al zártuk.

Az utolsó negyedben elfogyott a hazaiak lendülete, sikerült több labdát is a félpálya magasságában szereznünk és abból gyorsindításokat csinálni, amivel növelni tudtuk a különbséget. A hazaiak 4 perces kosárcsendjét Bergstedt törte meg, de a TF érdemben már nem tudott többet hozzátenni a mérkőzéshez. A végeredmény: 69-93

Nagy Bálint: Szerdán csatlakozott hozzánk az új edző, és próbált új dolgokat megvalósítani. Nagyjából 17 perc után szétestünk, és ez a második félidőre sem javult. Próbáltunk zárkózni, de olyan elemi hibák jöttek elő, amiknek az A-csoportban már nem kellene, emiatt lett nagyobb különbség a végére.

Schmidt Béla: Korán elhittük, hogy nem lehet baj, emiatt nem tudtunk elég koncentrációt és energiát belevinni a mérkőzésbe, és ez az első negyedben meg is bosszulta magát, amikor a játékunknak semmilyen ritmusa nem volt. Az ellenféltől azt kaptuk, amit vártunk, a paksi mérkőzéshez képest szervezettebben, kontrolláltabban kosárlabdáztak. Nem lehetek teljes mértékben elégedett.

Buzás Bence: Edzőváltás közepén vagyunk, még csak néhány napot tudtunk együtt dolgozni az új edzőnkkel. A mérkőzés elején próbáltuk megvalósítani, amit elterveztünk, később pedig a fáradtságból és dekoncentráltságból fakadó hibáinkat kihasználta a Paks.

Julian Norfleet: Lassan kezdtük a mérkőzést, és gondjaink voltak a tranzíciós védekezéssel. A második félidőre feljavultunk, ezért tudtunk nyerni.

Fotó: kosarsport.hu