ASE: Kovács Á. 14/6, Faust 9, Henton 28/15, Eilingsfeld 14, Jevtovic 12/3.
Csere: Horváth K. 7/6, Ruják 9/3, Williams 1, Medve 6/3

ZTE: Thompson 17/3, Doktor 2, Green 18/6, Szabó Zs. 16/6, Agafonov 4.
Csere: Gulyás 8/6, Durázi 3, Bagó 13, Kis R. 5/3

A ZTE ellen kezdtük meg a középszakaszt az ASE Csarnokban. Henton hármasával kezdtük meg a találkozót, majd Jevtovic és Faust folytatták a pontgyártást. Kissé döcögősen folytatódott a negyed, több percig állt a játék technikai okok miatt, ez minket is kizökkentett a ritmusból, a ZTE fel tudott zárkózni. Remekül dobtak kinntről a vendégek, 7 perc elteltével 5/4-es mutatóval rendelkeztek. A negyed végére sikerült visszarázódnunk és egy komolyabb előnyre szert tennünk. (30-19)

A második etap elején a közönség a fejéhez kapott, amikor Amir Williams rosszul érkezett a talajra egy ugrásból és kiment a bokája, le is kellett cserélni és az ápolását az öltözőben folytatták. Hentonnak nagyon ment ma is a triplavonal mögül, 13 pontnál járt a negyed közepén és 4/4 hárompontost értékesített, ezzel a teljesítménnyel a hátán vitte a csapatot. (38-30) Nem sikerült komolyabban átvenni az uralmat a pályán, ugyanis a ZTE mindig tartani tudta a 8-10 pontos különbséget, nem volt meg a tűz és a motiváció. Henton megdobta az ötödik hibátlan tripláját is a félidő előtt, ezzel már 20 pontnál járt. A félidőre 55-44-es állással mehettünk.

Két gyors kosárral kezdtük a második félidőt, ezután egyből időt is kért a vendég csapat. Ezt a negyedet teljesen más mentalitással játszottuk végig, Eilingsfeld sorra kapta a jobbnál-jobb labdákat, Kovács Ákosnak nagyon ment kinntről és Horváth Kristóf is betalált, így a negyed felénél már 22 pontos előnyünk volt. Sorra jöttek a jó dobásaink, Medve Máté is betalált kinntről, így a negyedet 88-59-es állással zártuk.

Jó lendülettel folytattuk a negyedik negyedet, a ZTE már nem tudott sokat hozzátenni a mérkőzéshez,így a középszakasz első találkozóját 100-86-ra nyertük meg.

Dzunic Branislav: Gratulálok a játékosaimnak és a ZTE-nek is. Véleményem szerint jó felfogásban és sok energiával játszottunk, a negyedik negyedre elfáradtunk, igazából saját magunknak tettük nehézzé ezt a meccset. A harmadik negyedben úgy gondolom, hogy a jó támadás mellé jó védekezés párosult, ez kulcsfontosságú volt, hiszen a mérkőzés ezen periódusában tudtuk ellépni az ellenféltől.

LaDontae Henton: Azt gondolom, hogy a harmadik negyedben sikerült az edőzi tervet teljesíteni, jól védekeztünk és ebből több gyorsindítást tudtunk csinálni, jól forgattuk a labdát és ez eredményes játékhoz vezetett.

Bencze Tamás: Nyílván arra készültünk hogy nehéz meccs lesz, sajnos a Dustin nélkül nem maradt hátul emberünk, az ő hiánya mindenképpen markáns veszteség nekünk. A meccs egészét tekintve megérdemelt az ASE győzelme, úgy gondolom, hogy a harmadik negyedben dőlt el a meccs, hiszen az első két negyedben jól kontrolláltuk a tranzíciós játékot, a harmadik etapban ez nem sikerült. Pozitív dolgokból kell építkeznünk, nem adtuk fel jelentős különbségnél sem, remélhetőleg visszatér az irányítónk és ütőképesebbek leszünk.

Bagó Martin: Gratulálok a Paksnak, nem adtuk fel a mérkőzést, végig küzdöttünk, úgy gondolom ha ezt tudjuk folytatni akkor jó úton haladunk.