Hosszabbítással nyerte a Körmend a rájátszás első meccsét

2012.04.14, 19:29 Kosárlabda

Izgalmas meccs elé nézhettünk a mai este. A Magyar Kupában is részt vevő két csapat mérhette össze erejét, itt már egymás riválisaként. A Paksot gyengítette, hogy Zo Williams sérüléssel küszködött így csak a kispadról szurkolhatott csapatának.

Az első negyedben a feldobott labda Németh Istvánhoz került, majd Bell szerzett kosarat. A Körmend hiányos védekezését az ASE kihasználta, Vojvoda triplájával, 10 ponttal elhúztak a vendégek, de Eilingsfeld két pontosával és Ruják triplájával a negyed végére 5 pontos különbségre zárkózott fel a hazai csapat. A második negyedben a Körmend lefaragott hátrányából, bár felzárkózni nem tudtak, de szorosan az atomosok nyomában meneteltek. Kiélezett küzdelemben az ASE csapata pihenhetett nyugodtabban a kispadon a szünetben.

A félidőt Ferencz 2 pontos kosara nyitotta, majd beszórt egy triplát is. Az atomosok 1-1 kosárral maradtak le a Rába partiaktól. Végül a Körmend vezető pozícióban várhatta a mindent eldöntő záró negyedet, legalábbis még ekkor ezt hitte mindkét csapat és a lelkesen buzdító közönség is. Nem várt izgalmakat hozott a negyedik etap. A simának tűnő befejezést a paksi csapat kicsit átírta. Alig 1 perccel a vége előtt, a kijelző csak 2 pontos hazai előnyt mutatott. Kovács Ákos, kosarával kiharcolta a hosszabbítást. A hosszabbítás büntetőkben bővelkedett, fél perccel a vége előtt a Körmend előnye csupán 3 pont volt. Vojvoda triplája kipördült a gyűrűből, így a Körmend 105-101-re szerezte meg a rájátszás első, fontos győzelmét.

Fortress Lami-Véd Körmend – Atomerőmű SE
105-101
(23-28, 28-20, 20-15, 19-25, 17-14)
Körmend, Városi Sportcsarnok, 1800 néző
V.: Földházi T., Pálla Z., Hegedűs T. (Bodrogváry)

Körmend: English 1, Németh 14/3, Fodor G. 7/3, Bell 17/3, Townes 21 Cs.: Mladenovics -, Ferencz 26/15, Eilingsfeld 2, Ruják 16/12, Cseh 1.

ASE: Kovács Ák. 18/3, N. Williams 22/6, Vojvoda 17/9, Morgen 7/3, Tóth Á. 10 Cs.: Frost 16, Körtélyesi -, Kámán 9/9.

Kipontozódott: Kámán (45.)
A három győzelemig tartó párharc állása: Körmend – ASE 1-0.

Zoran Martic: Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz és azt is, hogy ha hagyjuk az Atomerőműnek, hogy futós játékukkal játsszák, akkor bajban leszünk. Ez be is következett, ráadásul buta hibákat is vétettünk. A győzelem az győzelem, örülök neki, hogy megvan az első.

Gutierrez Garcia Enrique: Nagyon jó meccset játszottunk. Sajnos voltak a sérülésekből fakadó hátrányaink, de ezzel együtt kiadtunk magunkból mindent. Elégetett vagyok a csapatom teljesítményével.