Hosszabbításban tudott csak győzni a KK Star csapat

2010.09.01, 05:45 Kosárlabda
 A vereség ellenére mi is győztesnek érezhettük magunkat...

Jól szolgálta a felkészülést a torna, bár az utolsó hét a sok sérült miatt nem igazán sikerült. Az első nap kiderült minden csapatnál vannak hiányzók és a vendég szerb KK Star nagyon erős csapattal érkezett a déli kosárlabdára jellemző jó fizikai felépítésű játékosokkal és agrasszív stilussal. Az utolsó mérkőzés mindenkit meglepett, hiszen a fizikai és mentalitásbeli különbségeket figyelembe véve egy tisztes vereséggel megelégedtünk volna és a mérkőzés így is indult. (4:13 ill.10:18).Majd a második negyed hozott fordulatot,mi is letámadtunk és bírtuk erővel és intenzitással ami a palánkok alatti harcot is kiegyenlítette.
(28:28) Ez némileg meglepte a vendégeket, nem erre számítottak és innen kezdve élvezetes kemény, de mégis sportszerű mérkőzés kerekedett ahol a 35. percig általában a Star vezetett néhány ponttal, de sikerült a felzárkózás és a 39. percben már mi vezettünk, 68:64 –re! Majd
hallatlan izgalmak között az utolsó másodpercben sikerült csak az egyenlítés. (Tegyük hozzá mi rontottuk el a végjátékot ziccerhibával, kihagyott büntetővel, és 3 csapatfaltból csak 1-t ütöttünk be.) A hosszabításban sem estünk össze, sőt 78:74-re vezettünk,de az utolsó percben ismét sikerült az egyenlítés a szerb csapatnak,szintén egy utolsó másodperces akcióval. A második hosszabbítás is óriási küzdelmet hozott, már-már minden tartalékot mozgósított a két
csapat. 85:85-ös állásnál két büntetőből egyet dobtunk be majd kaptunk egy duplát,majd két büntetőből az ellenfél is  csak egyet értékesített. Húsz másodpercünk maradt az egyenlítésre, de az ellenfél rutinosan faltolt és két másodperccel a vége előtt kihagytuk az első büntetőt, majd a másodiknál nem sikerült a gyűrűt eltalálva és így leszedve a labdát, kiharcolni most már nekünk a hosszabbítást.
 A vereség ellenére mi is győztesnek érezhettük magunkat, mert bebizonyítottuk,hogy akarattal és ilyen hozzáállással egyenrangúak tudtunk lenni egy látszólag jobb csapattal.
Érződött, hogy ellenfelünk elismerése nem csupán udvarias gesztus volt és már másképpen