Hírek a szekszárdi Nyuszi Kupáról, az 5. és 6. fordulóból

2016.04.04, 08:38 Kosárlabda
Március 05-én szombat délután játszottuk az 5. fordulót és rögtön az első helyen álló Törpördögök ellen akiktől előzőleg edzőmérkőzésen nagy különbséggel kikaptunk (igaz voltak hiányzóink). Most sem volt teljes a csapat Siklósi Bence volt külföldön. Megbeszéltem ellenfelünkkel, hogy az első és harmadik negyedet mindkét csapatban a jelenlegi legjobbak alkotják, így a többieknek is muszáj aktívabban játszani. Az első ötös kimondottan jól játszva „hozta is magát” (6.5 és 6:11) míg a másik társaságnak ez csak a 4. negyedben sikerült, de a félidei jó büntetőzést követően ők is a 36. percben 30:30-ra álltak, de végül két kosárral kikaptunk. Ennek ellenére kiderült ők is tudnak küzdeni és az eddigi legszorosabb meccset játszottuk ellenük.      Paksi Harcosok – Törpördögök                         30 : 34    ( 5:6, 2:15, b.: 7:1, 11:6, 5:6 )    PH.: Buglyó 7, Géringer 7, Kajári 6, Kékesi 4, Tengölics 3, Nagy R. 1, Pavlik Bo.1,          Takács 1, Plézer, Sándor, Szili,    A csoport 3. helyéért a PVSK csapatát magabiztosan sikerült legyőzni, így a 3. helyről várhattuk a folytatást.     Paksi Harcosok – PVSK Fekete Párducok                             58 : 26  ( 10:1, 15:8, b.:4:2, 14:6, 15:9 )    PH.: Kékesi 18, Géringer 13, Buglyó 9, Pavlik Bo. 8, Sándor 5, Takács 4, Nagy R. 1, Kajári,          Plézer, Szili, Tengölics     A 6. fordulót több halasztás után végül március 29-én kedd délután játszottuk le, a prágai túrát követően aminek a fáradsága még több játékosunkban benne volt, ami főleg a második mérkőzésen a Törpördögök ellen mutatkozott meg.   Első mérkőzésen még álmos kezdést követően simán nyertünk. A második mérkőzésen első ötösünk remekül játszott, ők 26:14-re nyerték a két negyedüket, második ötösünk sajnos főleg a 4. negyedben gyengélkedett (3:14), bár a 35 percben még mi vezettünk 41:40-re, de ettől kezdve csak ellenfelünk szerzett pontokat.     Paksi Harcosok – Széchenyi Malamut                          57 : 21  (14:8,13:2, b.:5:5, 19:1,3:14)    PH.: Géringer 18, Szalai 8, Siklósi 8, Kékesi 6, Sándor 5, Buglyó 3, Takács 3, Plézer 3,          Pavlik Bo.2, Fábián 2, Kajári     Paksi Harcosok – Törpördögök                           41 : 49  (17:9, 8:15, b.: 4:6, 9:5, 3:14)    PH.: Géringer 20, Kékesi 6, Kajári 5, Siklósi 3, Takács 2, Szalai 2, Buglyó 2, Pavlik Bo. 1           Sándor, Plézer, Fábián,