Hídépítő Kupa az Újpesti-öbölben

2011.05.03, 11:32 Kajak-kenu

2011. áprilris 30-án, szombaton, Budapesten az Újpesti-öbölben rendezték meg a Hídépítő-kupát. Ez az idény első versenye, ráadásul a KSI által szervezett rendezvényen hagyományosan erős mezőny szokott kialakulni, így nagyon vártuk a megmérettetést. Kis csapattal érkeztünk, ilyenkor még csak azokat indítjuk, akiknek a felkészüléséhez fontos egy ilyen erős mezőnyben versenyezni. Fenyvesi Réka betegség, Pupp Noémi kézsérülése miatt nem tudott részt venni a Kupán.Az ifjúsági (17-18 évesek) korosztállyal kezdődött a program, Széperdei Renátó a mezőny első negyedében, 6.-ként végzett, Árki Dávid pedig, 10.-ként a középmezőny elején. A lányok között szoros futamban Kiszli Vanda a 2. helyezést szerezte meg, korrekt, kemény versenyzéssel.
A serdülők folytatták (15-16 évesek), ahol Pinczés Alexander a 6. Molnár Balázs pedig a 8. helyezést szerezte meg, a mezőny első negyedében beérkezve. Saját teljesítményükkel a srácok, nem voltak elégedettek, úgy érezték maradt még bennük.
A kölyök korosztályban (13-14 évesek) Fritz Anett képviselte egyesültünket, a 7. helyezést megszerezve. Szintén szoros befutót láthattunk, kicsit több rutinnal akár dobogóra is állhatott volna Anett.
A gyermek korosztályban (11-12 évesek) Kerti Tamás küzdött. Szintén igen kemény befutóban a 3. helyezést érte el, az igen népes mezőnyben.
A Hídépítő-kupán idén is népes, 30-40 fős mezőnyök alakultak ki. Úgy hiszem, minden résztvevő számára tanulságos versenyen vagyunk túl, amelyből megfelelő tapaszaltokat vonhatunk le a további felkészülést illetően.
A hétvégén, május 8-án, vasárnap Tolnán az Évadnyitó Maraton lesz a Kajak- Kenu Szakosztályunk következő verseny-helyszíne, ahol teljes csapattal (55-65 fő) veszünk részt.