Hazai pályán eddig kettőből kettő

2009.02.14, 17:21 Kosárlabda
Hazai pályán eddig kettőből kettő Dzunics edző mérlegeAtomerőmű SE - Univer Kecskemét 92-68.Egy perces gyászszünettel indult a szerdai kosárlabda mérkőzés Pakson. A meggyilkolt veszprémi kézilabdázó Marian Cozma emléke előtt hajtott fejet a publikum. Gulyás nélkül kezdett az ASE, a paksi center csak a negyed felénél állt be, de az első tíz percet így is a vendégek nyerték. Horváth Ákos kettő plusz egyes kombinációja után még két duplát szerzett, aminek köszönhetően hárommal előbbre tartott az Univer. Charles Gosa-t megihlette a vendég játékos eredményessége és az első negyedbeli hárompontosa után elsüllyesztett még kettőt összesen 15 pontig jutott a félidőig. Jól dobott kintről a Paks, hatszor voltak eredményesek az első húsz percben és ehhez mindössze kilencszer kísérleteztek. Át is vették a vezetést, a félidei szünetre négy pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A folytatásban csak Danielson és Horváth volt eredményes vendég oldalon, míg a paksiaknál ezúttal Gulyás rázta meg magát. Ziccer, zsákolás és tripla. A harmadik felvonásban dupla annyi pontot szereztek a Dzunics tanítványok, mint a Kecskemét.(26-13) A 28. percben már húsz pontos volt a különbség a két csapat között. A legnagyobb atomos előny a 35. percben volt akkor (80-56) huszonnéggyel ment az ASE. A végére ebből egyet faragott az Univer. Az atom az első negyedben beragadt, de a másik három etapot magabiztosan nyerte Williams (24 pont) és Gosa vezérletével. (22 p.) Megérdemelt a hazai siker a tartalékos Kecskemét ellen. Dzunics Braniszlav ezzel a győzelemmel pozitív tartományba billentette edzői mérlegét a paksi csapat kispadján. Két győzelem egy vereség. A paksi tréner a következőket nyilatkozta a Félidőnek a mérkőzést követően:Dzunics Braniszlav, vezetőedző{mp3}090213_dzunics_1{/mp3}Zsoldos András nem volt elégedett a bírók ténykedésével, de a csapata második félidőben nyújtott teljesítményéről sem mondhatott el túl sok jót.Zsoldos András, vezetőedző {mp3}090213_zsoldos{/mp3}Az Atomerőmű SE kosárlabda csapata holnap (02.14) Valentin-napon a nem a szeretet magas fokú kinyilvánításáról elhíresült körmendi csarnokban lép pályára. A mérkőzés 18 órakor kezdődik. Idegenben eddig a paksiak mérlege két győzelem és négy vereség. A körmendieknél edző és légiós is csere volt az elmúlt hetekben. Az éppen még rájátszó vasiaknak nagyon kell a győzelem, a vendégek pedig idegenbeli mérlegükön javítanának, mondta el Dzunics Braniszlav.Dzunics Braniszlav, vezetőedző{mp3}090213_dzunics_2{/mp3}Atomerőmű SE - UNIVER Kecskemét 92-68 (17-20, 24-17, 26-13, 25-18) ASE: Mészáros Z. 3/3, Williams 24/12, Gosa 22/9, Johnson 6, Csaplár-Nagy 8/6. Cs: Gulyás 11/3, English 10, Kiss Zs. 3, Medve, Panta 3/3, Morgen 2. Edző: Dzunics Braniszlav KECSKEMÉT: Tóth P. 8, Harrison 8, Horváth Á. 17, Kleber 11/3, Danielson 18/15. Cs: Molnár A. 5/3, Tornóczki, Kovács Á. 1. Edző: Zsoldos András Forrás: Fortuna RádióKépgaléria: Molnár Gyula{morfeo 27}