Hat pontos győzelem Sopronban

2011.10.17, 09:56 Kosárlabda
A piros kékek továbbra is veretlenek az új idényben.

Megnyerte első idegenbeli bajnokiját a 2011-2012-es szezonban az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabda csapata. Völgyi Péter együttese Sopronban 94:88-ra diadalmaskodott. A piros kékek továbbra is veretlenek az új idényben.
A soproni MKB Arénában két olyan csapat csapott össze, mely sikerrel vette az első fordulót. A tavaly még a paksiakat trenírozó Horváth Imre remekül felkészítette övéit az Atomerőmű SE elleni összecsapásra, így a mérkőzés egészében fej- fej mellett haladtak a csapatok. Az első 10 percben Thomas és Rubin valamint Vojvoda és Morgen alakításai után estek javarészt a kosarak, míg védekezésben egyik fél sem villogott. 24:20-ra vezetett a nyitó szakasz után az ASE, de előnye koránt sem volt megnyugtató. Egemonye és Molnár vezérletével fordítottak a hazaiak a második negyedben, de a piros kékek nem hagyták magukat leszakítani. A nagyszünetben két egységgel a vendéglátók tartottak előrébb. A szünet után továbbra is a soproniak akarata érvényesült, de Völgyi Péter egylete látótávolságon belül maradt. A vizitálóknál Williams és Kámán fújt riadót és megkezdte a felzárkózást az Atom. Mely olyannyira jól sikerült, hogy a harmadik etap végén négy ponttal ismét a piros kékek tartottak előrébb. A negyedik negyedben állandósult a különbség a felek közt, a hazaiak idegeit egy-egy általuk vitatható játékvezetői ítélet is borzolta, de a paksi alakulat nem zökkent ki a ritmusból és végül remek végjátékot produkálva megnyerte az összecsapást. Kis-Rába menti Takarék- Soproni KC- Atomerőmű SE 88:94.
A következő fordulóban az Atomerőmű SE a Falco KC-t fogadja. A mérkőzés október 22.-én szombaton 15.45-kor kezdődik a Gesztenyés úti sportcsarnokban.

Kis-Rába menti Takarék-Soproni KC – Atomerőmű SE
88–94
(20-24, 25-19, 20-26, 23-25)
MKB Aréna,
V.: Ádám J., Király L., Pozsonyi L.
(Bodrováry)

Sopron: Thomas 21/6, Rubin 22/3, Molnár A. 19/9, Gombás 3, Egemonye 12. Csere: Lakatos 4, Keresztes 4, Vesztergom, Boldizsár 3/3.

ASE: L. Williams 24/9, D. Wilson 7/3, Vojvoda 21/9, Kámán 11/3, Tóth Á. 5. Csere: Nailon 8, Kovács Ák. 2, Morgen 12/3, Körtélyesi 4.

Horváth Imre: Küzdöttünk, hajtottunk és köszönjük a közönség segítségét. Sajnos a végén már nem volt bennünk elég átütőerő, és bár sokáig volt esélyünk a győzelem megszerzésére a végjátékban megmutatkozott, hogy ellenfelünknek hosszabb a kispadja.

Völgyi Péter: Izgalmas, kosárgazdag mérkőzés volt, ez utóbbi nem dicséri a védekezésünket. Egy nagyon jól játszó Sopront győztünk le. Annak örülök, hogy csapatunk egy éles meccsen idegenben is bizonyította, hogy van tartása.