Három paksi, három decsi

2005.07.10, 04:09 Sakk
2005.07.10. Három paksi, három decsi A tolnai „aranyeső” júliusban virágzik. Bár ezzel a ténnyel a természettudósok bizonyára vitába szállnak, a sakksport kedvelői számára az utóbbi évek megfigyelése alátámasztja a kijelentést. Az idei termés; négy arany és két bronz. Három paksi aranyérem mellett a decsi Fekete Ló sakk-klub egy bajnoki címet és két bronzérmet szerzett. Ha július, akkor korcsoportos országos döntő, tavaly, és az azt megelőző években Miskolcon, idén Balatonlellén. A balatonpart varázsának köszönhetően a korábbinál nagyobb létszámban, háromszáz-öten ültek asztalhoz a Lelle Hotelben, hogy öt korosztályban fiú és leány bajnokot avassanak, eldöntve egyúttal a világversenyeken indulók személyét. A 18 éves fiúknál Papp Gábor (ASE) és Erdős Viktor (Makó) párharcát jósolták a hozzáértők és a verseny ennek megfelelően is alakult. Az egymás elleni rangadó döntetlenül végződött, így a „ki hibázik a gyengék ellen” versenyfutás döntött, ahol a makói fiú maradt alul. Papp Gábor hatodik bajnoki címét ünnepelhette, amivel csúcstartónak számít a mezőnyben. Érdekesség, hogy a nemzetközi mesteri címmel rendelkező paksi fiú már rendkívül fiatalon, hat évesen beverekedte magát az akkor még zárt rendszerű, tíz résztvevős döntőbe és 12 évesen 2-3. helyezést ért el a görög-országban rendezett EB-én. A 16 éves korosztályban Szabó Krisztián (ASE) és Bánusz Tamás (Nagykanizsa) emelkedett ki a mezőnyből, Krisztián jobban indult riválisánál és hat fordulón keresztül az élen állt. Az egymás közötti rangadón alulmaradt ugyan, de a már korábban hibázó riválisa ezzel csak felzárkózott az élmezőnyhöz. A hajrában az ASE versenyzője megőrizte előnyét és végül a hármas holtversenyben jobb mezőnyértékével bajnoki címet szerzett. A serdülő korcsoportnak nevezett 14 éves korosztály abszolút esélyese a decsi Pap Gyula volt, amit eredményével is igazolni tudott; egy döntetlent engedélyezve, másfél pontot vert a mezőnyre! Személyében a világversenyen is éremesélyes versenyző indulhat majd két hét múlva a Belfortban sorra kerülő VB küzdelmein. Kellemes meglepetést jelentett klubtársa Veszprémi András bronzérme, a hőgyészi legény korcsoport fiataljaként - két parádés győzelemmel a hajrában - kapaszkodott fel a dobogóra. A lányok között a 16 éves csoportban Ignácz Mária (ASE) győzelméhez nem férhetett kétség könnyed játékkal gyűjtötte be a bajnoki címet. A decsiek második bronzérmét Rudolf Anna szerezte meglehetősen balszerencsés körülmények között, hiszen „paraszthajszállal” maradt le az EB részvételt jelentő ezüstről, miután a holtversenyben a minimális 0,25 különbség döntött a helyezésről. A sakksikerek mellett a kispályás labdarúgás, a strandröplabda és a homokfoci bajnokságban is a tolna megyei sakkozók végeztek az élen - virágzott hát a tolnai aranyeső! Tolna megyei eredmények:14 fiú: 1.Pap Gyula (Decs) 8,5 pont 2.Balog Imre 7.0, 3.Veszprémi András (Decs) 5.Fodor Tamás (ASE) 6.0, …12.Balázs Gábor (ASE) 5.0, …29.Fodor Ádám 4.0 pont (41 résztvevő) 16 fiú: 1.Szabó Krisztián (ASE) 7.0, 2.Bakos Balázs 7.0, 3.Bánusz Tamás 7.0 pont 6.Papp Tamás (Decs) 6.0, …12.Maródi Mátyás 5.0 pont (39 résztvevő) 18 fiú: 1.Papp Gábor (ASE) 8.0, 2.Erdős Viktor 7,5 3.Balog Márton 6.0 pont (24 résztvevő)16 lány: 1.Ignácz Mária (ASE) 8.0, 2.Tóth Sarolta 7.0, 3.Bali Eszter 6.0 pont (17 résztvevő) 18 lány: 1.Schneider Veronika 8.0, 2.Zakar Dóra 7,5 3.Rudolf Anna (Decs) 7,5 pont (11 résztvevő)   [ Molnár Béla ]

2005.07.10.

A tolnai „aranyeső” júliusban virágzik. Bár ezzel a ténnyel a természettudósok bizonyára vitába szállnak, a sakksport kedvelői számára az utóbbi évek megfigyelése alátámasztja a kijelentést. Az idei termés; négy arany és két bronz. Három paksi aranyérem mellett a decsi Fekete Ló sakk-klub egy bajnoki címet és két bronzérmet szerzett.

Ha július, akkor korcsoportos országos döntő, tavaly, és az azt megelőző években Miskolcon, idén Balatonlellén. A balatonpart varázsának köszönhetően a korábbinál nagyobb létszámban, háromszáz-öten ültek asztalhoz a Lelle Hotelben, hogy öt korosztályban fiú és leány bajnokot avassanak, eldöntve egyúttal a világversenyeken indulók személyét.

A 18 éves fiúknál Papp Gábor (ASE) és Erdős Viktor (Makó) párharcát jósolták a hozzáértők és a verseny ennek megfelelően is alakult. Az egymás elleni rangadó döntetlenül végződött, így a „ki hibázik a gyengék ellen” versenyfutás döntött, ahol a makói fiú maradt alul. Papp Gábor hatodik bajnoki címét ünnepelhette, amivel csúcstartónak számít a mezőnyben. Érdekesség, hogy a nemzetközi mesteri címmel rendelkező paksi fiú már rendkívül fiatalon, hat évesen beverekedte magát az akkor még zárt rendszerű, tíz résztvevős döntőbe és 12 évesen 2-3. helyezést ért el a görög-országban rendezett EB-én.

A 16 éves korosztályban Szabó Krisztián (ASE) és Bánusz Tamás (Nagykanizsa) emelkedett ki a mezőnyből, Krisztián jobban indult riválisánál és hat fordulón keresztül az élen állt. Az egymás közötti rangadón alulmaradt ugyan, de a már korábban hibázó riválisa ezzel csak felzárkózott az élmezőnyhöz. A hajrában az ASE versenyzője megőrizte előnyét és végül a hármas holtversenyben jobb mezőnyértékével bajnoki címet szerzett.

A serdülő korcsoportnak nevezett 14 éves korosztály abszolút esélyese a decsi Pap Gyula volt, amit eredményével is igazolni tudott; egy döntetlent engedélyezve, másfél pontot vert a mezőnyre! Személyében a világversenyen is éremesélyes versenyző indulhat majd két hét múlva a Belfortban sorra kerülő VB küzdelmein. Kellemes meglepetést jelentett klubtársa Veszprémi András bronzérme, a hőgyészi legény korcsoport fiataljaként - két parádés győzelemmel a hajrában - kapaszkodott fel a dobogóra.

A lányok között a 16 éves csoportban Ignácz Mária (ASE) győzelméhez nem férhetett kétség könnyed játékkal gyűjtötte be a bajnoki címet. A decsiek második bronzérmét Rudolf Anna szerezte meglehetősen balszerencsés körülmények között, hiszen „paraszthajszállal” maradt le az EB részvételt jelentő ezüstről, miután a holtversenyben a minimális 0,25 különbség döntött a helyezésről.

A sakksikerek mellett a kispályás labdarúgás, a strandröplabda és a homokfoci bajnokságban is a tolna megyei sakkozók végeztek az élen - virágzott hát a tolnai aranyeső!