Három helyszínen három győzelem és három vereség a kenguru csapat mérlege

2015.03.27, 12:48 Kosárlabda

Február 28-án különböző délelőtt Szekszárdon szerepeltünk a Nyuszi Kupa ötödik fordulójában. Az első mérkőzésen kicsit aludtunk még, hiszen 8.00-kor kezdtünk Szekszárdon. Az első félidő még kiegyenlített volt, de a másodikban már pontosabban célzott ellenfelünk, míg mi kevésbé. Az igazsághoz hozzátartozik erősebbek voltak, ezt a viszonylag szoros negyedek nem mutatják.

Széchenyi – Paksi Harcosok 33 : 21     ( 3:8, 5:0, büntetők: 6:6 , 7:2, 12:5 )

PH.: Siklósi 8, Kékesi 5, Szalai 3, Buglyó 2, Pavlik 1, Ochmacht 1, Kajári 1, Plézer, Somodi

A második mérkőzésen a lányok ellen már ébredeztünk, de itt inkább a küzdelem dominált amit a kevés kosár is tükröz. Sajnos még mindig az egyéni játék dominál nálunk , de amikor a társakat is sikerült bevonni a játékba, könnyebben tudtunk pontot szerezni.

Paksi Harcosok – Tappancsok 18 : 12   ( 2:2, 2:3, büntetők: 4:3, 2:0, 8:4 )

PH.: Siklósi 6, Ohmacht 3, Pavlik 2, Kajári 2, Szalai 2, Somodi 2, Plézer 1, Kékesi, Buglyó

Délután Székesfehérváron játszottunk kenguru mérkőzéseket, itt zömmel a 2004-es csapat játszott. Az első mérkőzésen egy fiú csapat ellen a második és negyedik negyed játéka alapján megérdemelt DKKA Kenguru siker született. A második mérkőzésen a lányok ellen már sokkal jobban ment, izgalmas küzdelmes mérkőzésen sikerült nyerni. Itt kiemelkedett Géringer Gergő 18 pontja ami egyéni csúcs ebben az évben.

DKKA Kenguruk – Paksi Harcosok  58 : 30   ( 9:4, 22:8, büntetők: 4:4, 8:9, 15:5 )

PH.: Sánta 8, Blatt 5, Sándor 5, Nagy M. 4, Jantner 2, Feil 2, Bach 2, Strasszer 2, Géringer 1, Haaz 1, Kolki, Németh

Paksi Harcosok – DKKA Tigrisek 52 : 48   ( 10:8, 8:14, büntetők: 6:2, 5:9, 23:15 )

PH.:  Géringer 18, Sánta 9, Nagy M. 7, Bach 5, Feil 4, Sándor 2, Németh 2, Jantner 2, Haaz 1,  Strasszer 1, Kolki, Blatt

Március 14-én Dunaújvárosban egy tavaszköszöntő tornán vettünk részt, ahol először a budapesti BLF csapatával, majd a 3. helyért a Dunaújvárosi Sárkányok csapatával mérkőztünk.

Remekül, nagy lendülettel kezdtük a mérkőzést, ahol az első 5 percben szinte egy kosárra játszottunk, de sajnos dobásaink rendre célt tévesztettek. Az ellenfél viszont aki alig jutott el a kosarunkig néhány helyzetéből szinte mindet értékesítette. Ennek ellenére nyertük az első negyedet. A második ötöse ellenfelünknek magasságban és játéktudásban is

fölöttünk volt, igaz zömmel egy évvel idősebbek voltak nálunk.

Paksi Harcosok – BLF   37 : 62     ( 10:8, 5:13, büntetők: 7:6, 8:11, 7:24 )

PH.: Sánta 10, Kékesi 7, Géringer 6, Siklósi 5, Szalai 3, Hernádi 3, Sándor 1, Buglyó 1,        Haaz 1, Nagy R., Pavlik

A 3. helyért zajló mérkőzés nem úgy indult, hogy nyerni fogunk hiszen ellenfelünk 17:2-re vezetett az első negyed után. Második ötösünk eredményesebb volt, így némileg felzárkóztunk a harmadik negyedet 19:25-ről kezdtük. A második félidőben harcosabban jól küzdve játszottunk és ennek meg is lett az eredménye mert 31:29-re már mi vezettünk a negyed végén, majd az utolsó 10 percet magabiztosan nyertük, így a harmadik helyet szereztük meg a győzelemmel. Ha lett volna legjobb játékos díj azt valószínűleg Sánta Isti kapta volna, de ilyen nem volt, csak a csokikat osztottuk ki amit a rendezőktől kaptunk.

Paksi Harcosok – Dunaújvárosi Sárkányok  44 : 33 ( 2:17, 12:4, büntetők: 5:4, 12:4, 13:4 )

PH.:Sánta 15, Siklósi 8, Kékesi 8,Sándor 6, Buglyó 6, Hernádi 1, Géringer, Haaz, Nagy R., Pavlik, Szalai