Harmadik helyen végeztük a Ferdi tornán.

71 – 65
(12-16, 20-19, 17-16, 22-14)

ASE: Atkinson Jr. 17/3, Eilinsgfeld 17, Kovács 14/3, Gulyás 11/3, Pajor 4, Taiwo 4, Karosi 2, Frank 2
Szeged: Filipovic 11, Desmond 11/3, Wesley 8/6, Balogh 8, Kovács 7,  Kerpel-Fronius 6, Mayer 5/3, Bognár 4, Tyler 3, Polányi 2, Milic -, Bella -,

Foghíjasan ugyan, de töretlen lendülettel kezdtük a bronzmérkőzést. Eilingsfeld ziccere nyitotta a találkozót, majd Polányi Kristóf volt eredményes. Pár ponttal meg tudott lógni a vendég gárda, de Taiwo, Kovács és Atkinson Jr. pontjaival végig közel tudtunk maradni. Nem született sok kosár az első periódusban, 7 perc után 10-10 volt az állás. Nem működött jól a védekezésünk és a támadásokban is megtorpantunk, az első negyedet 12-16-os állással zártuk.

Polányi kettese nyitotta a második etapot, majd Eilingsfeld duplája is jó volt. Öt perc elteltével sem változott sokat a játék képe, Frank gyorsindítása után már csak 3 pont volt a hátrányunk. (22-25) Gulyás értékesített két büntetőt a félidőhöz közeledve, a másik oldalon Desmond tempója is sikeres volt. Sok volt a szabálytalanság a mérkőzés ezen periódusában, egy perccel a negyed vége előtt Karosi szerezte meg az első pontjait. A félidőre végül 32-35-ös állással mehettünk.

Sokkal bátrabb játékra, pontosabb dobásokra és keményebb védekezésre volt szükségünk a második félidőben ahhoz, hogy harmadik helyen zárhassuk a találkozót. Gulyás kettese után támadóbb szellemű kosárlabdát kezdtünk el játszani. Percekkel később ismét gulyás Milán volt eredményes, ezúttal a hárompontos vonal mögül. Három perces kosárcsend következett nálunk a harmadik negyed végén, nem találtuk a ritmust, pontatlan dobásaink voltak és rossz helyzetkiválasztásaink. Rengeteg lehetőséget szalasztottunk el, viszont a vendégek sem palléroztak, így a hátrányunk nem nőtt rohamosan. (49-51)

A Frank-Pajor-Gulyás-Karosi-Eilinsgfeld ötössel kezdtük meg az utolsó etapot, azonban ebbe hamar bele kellett nyúlnia Csirke Ferencnek. A küzdelmes percek után négy és fél perccel a végső sípszó előtt Kovács hárompontosával egyetlen pontra zárkóztunk fel. (62-63) Atkison Jr. maradt üresen a hármas vonalnál, a fiatal amerikai játékos pontjaival hosszú idő után vettük át ismét a vezetést. Ezután Gulyás Milán tört be remekül a gyűrű alatt, a 11. pontja nagyon fontos volt a csapat számára, növelni tudtuk az előnyünket a hajrára. (67-63) Kovács két tempója is jó volt, a végére összekaptuk magunkat, így a harmadik helyet be tudtuk húzni a X. Morgen Ferdinánd Emléktornán.