Fontos idegenbeli győzelem az Aréna Savariában

2010.12.13, 05:30 Kosárlabda
Jibril Hodges ponterős játéka is kellett a győzelemhez

Újabb értékes győzelemmel gazdagodott a legutóbbi játéknapon az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabda csapata. Horváth Imre tanítványai ezúttal Szombathelyen az Arena Savaria-ban vendégszerepeltek a Falco - Szova KC ellen és győztek 86:76-ra. A találkozó az első másodperctől az utolsóig rendkívül küzdelmes, kiélezett, szoros játékot hozott, melynek első 10 percében Hajmásy és Gosa szórta a pontokat a hazai oldalon, míg az Atomosoknál Sales szorgoskodott. 20:20 lett az első negyed vége. A következő etapot ugyan jobban kezdte a Falco, de az ASE játékosok végig koncentráltak voltak és nem engedték, hogy meglépjenek a sárga feketék. A félidő előtt kevéssel már újra egál volt és a nagyszünetre végül 2 pontos vendégelőnnyel vonulhattak a felek. A fordulás után pár ponttal folyamatosan az Atomosok vezettek. A Falco-nál Gosa mellett Alekszejev és Doyne is feljavult, míg a Horváth alakulatot Sales mellett Johson, Pavlik és Hodges repítette. Ez a szakasz is egál lett /23:23/, így a döntés a záró 10 percre maradt. A fokozódó izgalmak közepette öt perccel a vége előtt öt ponttal „meglépett” a Lazics egylet, de erre is volt válasza az Atomosoknak. Sales triplájával, majd két büntetőjével ismét döntetlen lett és ekkor megtört a fáradó hazaiak lendülete. Kovács és Pavlik nem hibázott a távolból, míg Hajmásy és Doyne igen, így végül kiélezett csatában, a végjátékban jobban játszó ASE zsinórban hatodik meccsét nyerte. Falco- Szova KC- Atomerőmű SE 76:86.

Falco-SZOVA KC Szombathely – Atomerőmű SE
76–86
(20–20, 18–20, 23–23, 15–23)
Aréna Savaria 2500 néző
Vezette: dr. Vígh P., Cziffra Cs., Török R. (Major)

Falco-Szova: Kálmán 2, DOYNE 18, Pankár -, GOSA 31/15, ALEKSZEJEV 12,
Csere: Hajmásy 5/3, Borszéki 6/6, Simon L. 2, Harazin -, Szanati -.
Atomerőmű SE: PAVLIK 19/9, Mészáros 2, HODGES 20/12, JOHNSON 15, SALES 21/6,
Csere: Faragó 2, Kovács Á. 7/6, Körtélyesi -, Morgen -

Nikola Lazics: Végig nyitott volt a meccs, amikor a legjobban kellett volna, nem tudtunk koncentrálni. A Paks sokkal frissebb, pihentebb volt nálunk. Mi nyolc nap alatt a harmadik kemény meccsünket játszottuk. Elfáradtunk. És elsősorban fejben.

Horváth Imre: Tudtuk, hogy Szombathelyen csak jól játszva lehet esélyünk nyerni, hiszen a Falco hazai pályán nagyon erős. Voltak ugyan hullámvölgyeink, de összességében elégedett lehetek, hiszen a célunkat elértük.