Fergeteges harmadik negyed

2012.12.01, 18:59 Kosárlabda

86:60-ra győzött az Atomerőmű SE a bajnokság 10. fordulójában a PVSK- Pannonpower együttese ellen. A piros kékek jelenleg 8 győzelemmel és 2 vereséggel a táblázat első helyén állnak.

Az első negyedben meglepően jól tartotta magát a PVSK- Pannonpower az Atomerőmű SE ellen a Gesztenyés úti sportcsarnokban. A vendégek Legion, Kovács Péter és Hendley kosaraival pár ponttal előrébb tartottak, mint a vendéglátók, akiknél Tóth Ádám és Nick Williams volt dicsérhető. A nyitó etapot 22:17-re nyerte a Pécs. A folytatásban a szakasz derekáig még kitartott a látogatók lendülete, amely aztán fokozatosan elfogyott. Ebben a periódusban egyedül Legiont lehet kiemelni odaát, az Atomosoknál azonban folyamatosan mindenki játékba lendült.

Nick Williams mellett Vojvoda és Idlet is bekapcsolódott a pontgyártásba, míg társaik jól védekeztek, ennek köszönhető a félidei 41:34-es állás. A térfélcsere után már csak egy csapat volt a pályán, mégpedig az ASE. A piros kékek tetszés szerint érték el találataikat, míg a PVSK csak elvétve jutott el a paksi gyűrűig. Kámán, Kovács Ákos és Lorenzo Williams szorgoskodott a leginkább az ellenfél palánkja alatt, az Atom a harmadik negyed után már 70:42-re vezetett.

A záró periódusban már a legifjabbak is parkettre léptek, az ASE trénere Gutierrez Garcia Enrique mindenkinek játéklehetőséget biztosított. A különbség ugyan nem nőtt tovább, de a biztos vezetést semmi sem veszélyeztette. A végjátékban nem maradt más hátra, minthogy a Pécs beletörődött a vereségbe, Csirke Ferenc tanítványai másfél negyedig tartották a lépést a listavezetővel. Atomerőmű SE- PVSK- Pannonpower 86:60

Legközelebb az Atomerőmű SE Székesfehérváron vendégszerepel. Az Alba Fehérvár elleni találkozó december 5.-én szerdán 18 óra 45 perckor kezdődik, amely élőben látható a Sportklubon, és amelyet a Paksi Kistérségi Televízióban csütörtökön 17.30-tól felvételről láthatnak a nézők.

Atomerőmű SE - Pécsi VSK-PANNONPOWER
86-60
(17-22, 24-12, 29-8, 16-18)
Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok
Vezette: Benczur, Bognár, Pozsonyi

Atomerőmű SE: L. WILLIAMS 7/3, N. WILLIAMS 16/6, Vojvoda 8/3, Kámán 6/3, TÓTH 12,
Csere: KOVÁCS 13/3, IDLET 12, Körtélyesi 7/3, EILINGSFELD 3, Kerpel-Fronius 2, Czinger -,

Pécsi VSK-PANNONPOWER: Loesing 9/3, Legion 16/6, Kovács 8, TÓTH 9, Hendley 4
Csere: Nagy 9/3, Halász 2, Bíró 3/3, Bödör -, Csabay -,