Fájó vereség Zalaegerszegen

2012.12.22, 19:49 Kosárlabda

73:70-re kikapott az Atomerőmű SE 2012 utolsó bajnoki mérkőzésén Zalaegerszegen. A piros kékek így 10 győzelemmel és 5 vereséggel továbbra is a táblázat harmadik helyén állnak.

Az Atomerőmű SE zalaegerszegi vendégjátékának első perceiben felváltva estek a kosarak, majd a negyed derekán lépéselőnyhöz jutott a ZTE. Baki tripláival, valamint Hudson és Simovic találataival végül 23:18-ra megnyerte a nyitó szakaszt Völgyi Péter egylete, az Atomosoknál Tóth Ádám játszott kimagaslóan. A folytatásban Kovács Ákos vette hátára övéit támadásban, egymaga 10 egységet tett ekkor a közösbe. Emellett a védekezés is jól működött, a paksi zóna megzavarta a hazaiakat. Így nem meglepő, hogy a nagyszünetben már az ASE tartott előrébb öt egységgel.

A következő periódusban is 18 egységig jutott Gutierrez Garcia Enrique legénysége, míg 20 pontot kapott, így 54:51-ről kezdődhetett a záró 10 perc. Melyben sokáig kontroll alatt tartotta a meccset a piros kék gárda, ám 67-nél a jól küzdő kék fehérek utolérték riválisukat. Kiélezett végjáték következett, Lorenzo Williams triplát dobott, míg a vendéglátók pontosan büntetőztek, így a vezetést is átvették. A döntetlenhez hármas kellett volna az Atomosoknak, de kimaradt a kísérlet, így végül a ZTE nyerte a találkozót. Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 73:70.

Az Atomerőmű SE legközelebb 2013. január 9.-én Magyar Kupa mérkőzést játszik. Az ellenfél idegenben a Hepp Kupa harmadik helyezettje lesz.