Az Alba nyerte a Morgen Ferdinánd Emléktornát

ASE: Kovács Á. 11/6, Evans 38/21, Horváth K. 6/6, Faust 18/6, Jevtovics 12.
Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Alba Fehérvár: Freeman 10, Lukács -, Keller I. 9/9, Cartwright 4, Lóránt 14.
Cs.: Bullock 14, Heath 26/12, Markovics 6/6, Boykins 19/6, Peringer 3, Tóth P. 2.
Vezetőedző: Dzunic Branislav

Bár Alba-hármassal indult a VI. Morgen Ferdinánd Emléktorna döntője, de két gyors támadás után már nálunk volt a kétpontos vezetés. Jevtovic ugyanott folytatta a remek játékot, ahol tegnap abbahagyta. Hatalmas kapkodásba kezdtek a csapatok, majd az 5. percben 11-11-re egyenlített a fehérvári gárda. Jókor érkezett Faust triplája, így ismét átvettük a vezetést. A vendégeknél Lóránt kezdett nagy pontgyártásba, de ez sem volt elég ahhoz, hogy kiadjuk a kezünkből az előnyt, 28-22-es állással zártuk az első negyedet.

A második etapot idegesen kezdték a csapatok, 3 perc alatt összesen 6 pont esett. Majd, mindenki örömére, érkezett Faust gyönyörű zsákolása, aki a negyed közepén begyűjtötte negyedik faultját, így Szekulovics mester kénytelen volt pihentetni őt. 4 perccel a félidő vége előtt egálra (39-39) álltak a csapatok, a végére az Alba tudott szépíteni, így 1 pontos vendég-vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A szünet a vendégek számára jött jobban, gyors 4-0-s eredményt diktáltak. Nálunk Pajor és Evans kezdek bele a pontszerzésbe. Evans ekkor dobta 20. pontját, amellyel 50-53-ra módosította az eredményt. Az Alba uralta a negyed hátralevő részét, bár voltak nagyon szép akcióink, sajnos ez nem volt elég arra, hogy visszavegyük a vezetést, így 10 pontos hátrányból vártuk az utolsó negyedet.

A befejező résznek úgy vágtunk neki, hogy három játékosunk is a kipontozódás szélén állt, ez tovább nehezítette Szekulovics helyzetét, hiszen amúgy is igen rövid volt a kispadunk. De ez nem törte meg a mieink lelkesedését, Evans 31 pontnál járt a 3. percben. Sokkal rosszabb hír volt számunkra, hogy Jevtovic kipontozódott a vége előtt 6 perccel. Szerencsére akadt hiba fehérvári oldalon is, így az 5. percben 81-88-ra szépítettük az eredményt. Ám ennél nem tudtunk közelebb férkőzni a vendégekhez, 89-107-re nyert az Alba Fehérvár csapata.

Fotó: Molnár Gyula