DEAC: Dugat 3/3, Manigat 17/9, Borisov 17/6, Ivosev 15, Amigo 9.
Csere: Polyák 2, Bognár 13/3, Kozák -, Omenaka -, Velkey 8/6

ASE: Kovács 10/3, Norfleet 5, Henton 20/6, Eilingsfeld 2, Jevtovic 19/3.
Csere: Ruják 7/3, Horváth 5/3, Williams 4, Kalmár -

Jó tempóban indult el a találkozó, az első percekben Henton és Kovács Ákos gyártotta a mi oldalunkon a pontokat, de a DEAC sem maradt le: Borisov és Manigat jeleskedett a hazai csapatnál, így 4 perc elteltével 10-9 volt az állás. Az első etap végének közeledtével rákapcsolt a Debrecen és két triplával növelte tovább az előnyüket, ekkor kért időt Dzunic mester, hogy egy kicsit rendezni tudjuk sorainkat. Nem sikerült, védekezésben óriási hibákat követtünk el és a támadásaink sem voltak jól felépítve, így az első negyedet 27-15-re nyerte meg a DEAC, mondhatni hidegzuhanyként ért minket a hazaiak lendülete.

Eredményesebben kezdtük a második játékrészt, Eilingsfeld János és Henton is betalált, ám erre a másik oldalon hamar jött válasz Manigat és Amigo részéről, ezzel a DEAC tartani tudta a 10-12 pontos előnyét. (32-20) A negyed felére 7 pontra sikerült felzárkóznunk, ekkor kért időt a DEAC. Sajnos a lepattanó szerzésekben nem jeleskedtünk, a dobószázalékunk is egy hajszálnyit maradt el a debrecenétől és a magas poszton játszó játékosokat sem tudtuk megfelelően likvidálni, így ez a negyed is összességében hasonló képet mutatott, mint az első. 37-28-as állással indultunk egy időkérés után a félidő utolsó 4 percére, ebből a hátrányból két pontot sikerült ledolgozni, így a félidőt 43-36-os állással zártuk.

Agresszívabban jöttünk ki a második félidőre, Horváth Kristóf és Kovács Ákos kosaraival 5 pontra sikerült zárkóznunk. Nem tartott sokáig a lendület, a DEAC is rákapcsolt és pillanatok alatt ismét 11 pont volt a két csapat közti különbség. (55-44) Nem sikerült felzárkóznunk a hazaiakhoz, a harmadik negyed végén a DEAC 52,1 %-kal dobta a kosarakat, a mi mutatónk csak 37,9 % volt. (69-55)

Az utolsó etapot két és fél perces kosárcsenddel kezdtük, nem jöttek a dobások és a lendületünk is kezdett alábbhagyni. Nikola Jevtovic hárompontosával sikerült 10ponton belülre feljönni, ezt követően Amir Williams blokkolt a túloldalon, Hentonhoz került a labda, aki kegyetlenül vágta be a triplát. (71-65) Kezdtük elkapni a fonalat, volt ritmusa a játékunknak és a védekezésünk is jobb képet mutatott, mint a mérkőzés korábbi periódusaiban, ennek ellenére tovább nyomott a DEAC és hiába zárkóztunk fel többször is 10 ponton belülre, a hazaiak utána mindig megléptek. A vége: 84-72