Éltünk a lehetőséggel és visszavágtunk a Szegednek az U18-as bajnokságban

2014.03.13, 08:02 Kosárlabda
Vasárnap az egyik legerősebb csapat, a Szeged vendégszerepelt az ASE Csarnokban.

Legutóbb simán kikaptunk tőlük Szegeden, de azóta háromszor nyertünk helyenként jó játékkal így a célunk nem lehetett más, mint egy szoros meccs aztán majd meglátjuk. A melegítésnél derült ki a túloldalon, két válogatott ponterős kulcsember is hiányzik a kezdő ötösükből ( Vágvölgyi, Kereszty ) akik el sem jöttek. Igaz nálunk is voltak sérültek és betegek ( Gombos, Sánta, Molnár, Dávid, Sterczer ),de úgy tűnt most visszavághatunk és legyőzhetjük őket.

Az első negyed nyolcadik percéig kiegyenlített játék zajlott (13:12) majd 8:2-vel zártuk az utolsó két percet. A második negyededben állva hagytuk ellenfelünket, jó védekezéssel és eredményes zóna elleni támadással, sikeres indításokkal , a második és tizedik perc közötti játékrészt 23:3-ra (!) hoztuk és a félidőben 46:23 volt az eredményjelzőn javunkra. A kérdés így az lett, tudunk-e még egy negyedet ilyen koncentráltan és jól játszani, úgy hogy vendégeinknek ne legyen esélye „visszajönni a meccsbe”. A harmadik negyedet is két kosárral kezdtük, majd a középső öt percben újabb 14:2-es periódus következett ami végleg eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó negyed is a miénk lett és végül nagy különbséggel sikerült nyerni ( IBM 111:27 !) és jó hangulatban haza menni ebédelni. Ezzel a mezőnyben minden csapatot sikerült már legyőzni, dicséret is illet ezért mindenkit aki tett érte, de ez nem tehet elbizakodottá senkit sem!

ASE – SZEDEÁK 91 : 52  ( 21:14, 25:9, 23:13, 22:11 )

ASE: Papp 25, 13 lep.,10 gp, Antóni 23/3, 10 lep., Fazekas 7, 8 lep., Meixner 6, 8. lep., Kollár 5, 4 lep.
cs.: Miholics 15/3, Sterczer 10/6, 4 lep.,Gulyás, Dávid

Jelenleg 8/4-gyel a harmadik helyen állunk a tabellán.