Első osztályú hazai

2013.05.11, 17:45 Kosárlabda

72: 63-ra győzött a bajnoki elődöntő második mérkőzésén az Atomerőmű SE a Szolnoki Olaj KK ellen a Gesztenyés úti sportcsarnokban. A három győzelemig tartó párharc állása 1:1.

A mérkőzésre idejekorán megkezdte a hangolást a 20. születésnapját ünneplő Atomic Boys Szurkolói Egyesület, így remek hangulatban indult az összecsapás. A találkozó első perceiben felváltva estek a kosarak, de már ekkor látszott, minden pontért alaposan meg kell majd izzadniuk a játékosoknak. Az ASE aztán 7 egységgel meglépett, de kapcsol a Szolnok, így 21:19-et mutatott a tábla 10 perc után. A folytatásban keményített védekezésén az Atom, az Olaj nem találta a paksi gyűrűhöz vezető utat. Williams három triplát is elsüllyesztett a vendégek kosarába, így egyre nőtt a differencia. Ascserics hiába cserélt vagy kért időt, semmi sem tudta felrázni a tompán játszó látogatókat. A nagyszünetben 44:30 volt az állás.

A térfélcsere után hamar 20 egységnyire hizlalta a különbséget az Atom, ami azt jelentette, hogy továbbra is kézben tartotta a meccset a piros kék gárda. A paksiak közül mindenki egyformán tett a közösbe, a Szolnok pedig csak elvétve talált be. A harmadik felvonás után kerek 20 pont volt az ASE fórja. A záró etapban remekül menedzselte az időt Schmidt Béla legénysége, a tréner pedig kedvére cserélhetett. A végjátékban ugyan kozmetikázta a különbséget az Olaj, de elmondható, ezen a napon az Atom esélyt sem adott egy esetleges vendéggyőzelemre.
A végeredmény: Atomerőmű SE 72:63.

A következő mérkőzést, a párharc harmadik felvonását Szolnokon rendezik. A találkozó május 14-én kedden 19 órakor kezdődik a Tiszaligeti sportcsarnokban.

Atomerőmű SE - Szolnoki Olaj KK
72-63
(21-19, 23-11, 20-14, 8-19)
ASE Sportcsarnok
Vezette: dr. Vígh P., Papp P., Ádám J. (Szabó)

Atomerőmű SE: WILLIAMS 20/12, LEVY 16, VOJVODA 11/3, Körtélyesi 5/3, Tóth 4 Csere: Kovács 5/3, IDLET 8, Kámán 3/3,
Eilingsfeld -, Kerpel-Fronius -, Illés -

Szolnoki Olaj KK: Florence 6, Horváth 7/3, Sehovics 6, BELL 8/3, BÁDER 8 Csere: Gay 3/3, SIMON 8/3, Németh 3, SZABÓ M. 12, Markovics 2, Fodor -,