SKC: Lemar 32/9, Warner 44/6, Supola 8/6, Dénes 9, Wiggins 12.
Csere: Élő 3, Werner 2, Molnár 2

ASE: Kovács Á. 12/3, Henton 10/3, Faust 26/9, Eilingsfeld 16/3, Jevtovic 7.
Csere: Norfleet 29/12, Medve -, Williams 8, Ruják 5/3, Horváth 6/6

Döcögősen indult a mérkőzés, de a Sopron agresszív játékának köszönhetően hamar átvették az uralmat a pályán, az első negyed 5. percében már 8 ponttal voltunk lemaradva a hazai együttestől. Faust, Henton és Norfleet szállították nálunk az első pontokat, míg a Sopronnál Lemar és Warner gondoskodott az előny megtartásán. Dzunic mester időkérése sem segített, a hazai csapat folyamatosan termelte a pontokat, ebben a negyedben 55,6 %-os pontossággal. (26-12)

A második negyed is soproni kosárral indult, de Kovács Ákos hamar válaszolt egy kinti dobással. Sajnos a mérkőzés összképe a második felvonásban sem változott, főként a hazai együttes diktálta az iramot, mi pedig elkezdtünk kapkodni, felesleges szabálytalanságokat elkövetni, aminek eredménye egy technikai fault is lett a negyed közepén. (37-25) Lepattanózásban és centerposzton a védekezésben is gyengélkedtünk, de Norfleet szenzációs teljesítményének köszönhetően visszakapaszkodtunk 7 pontra, így az első félidőt 53-46-os állással zártuk.

Remekül kezdtük a második félidőt, sikerült két pontra zárkóznunk Eilingsfeld János kosaraival. Izgalmassá vált a mérkőzés ráadásul a dobószázalékunk is feljavult. Végig tartani tudtuk az 3-5 pontos különbséget miközben a hazai csapat fáradni kezdett. Az utolsó negyedet 75-72-es állással kezdhettük meg.

Miután a harmadik etapban is mi bizonyultunk jobbnak az utolsó felvonást is óriási lendülettel kezdtük. Julian megdobta a huszonkettedik pontját is ezzel egyetlen kosárra voltunk az SKC-től. A felforrósodott hangulat eredménye két technikai fault lett, előbbit Ruják András, majd Julian Norfleet kapta meg, ezzel kilenc pontos előnyhöz juttattuk a Sopront. (83-74) A 11 pontos hátrányt is sikerült ledolgozni ebben a negyedben, Henton triplájával már csak három pontra voltunk a hazaiaktól amikor a mérkőzés utolsó 3 percét kezdtük meg. 1:30-al a vége előtt Norfleet a sarokból vágott be egy hármast, amivel a mérkőzésen először egyenlíteni tudtunk, majd szinte centiméterre pontosan ugyan arról a helyről Faust is megérkezett, így át tudtuk venni a vezetést a meccs hajrájában! (93-96) A Sopron innen is felkapaszkodott és 98-98-ra módosította az állást, amikor Dzunic mester időt kért, hogy a maradék 35 másodpercre kellően összeszedetten lépjünk a parkettára. Végül Henton közelijére Lemar válaszolt, hosszabbítás következett. (100-100)

A hosszabbításban kicsit megfogyatkozott a csapat: Henton és Kovács Ákos is kiszállt a meccsből, illetve további négy játékosunknak volt még négy faultja. Az utolsó másodpercekben Norfleet dobott egy létfontosságú középtávolit, de Werner a másik oldalon még épphogy válaszolni tudott erre a dudaszó előtt. Ismét hosszabbítás következett.

Elképesztő védőmunkát mutatott be mindkét csapat a második extra játékrészben, három perc kosárcsend után Nikola Jevtovic szerezte meg az első kétpontost, majd Horváth Kristóf is betalált. A soproni büntetők után 110-114-ről indult meg az utolsó fél perc. Végül 112-119-re diadalmaskodtunk az SKC felett egy hihetetlenül brusztolós mérkőzésen. SZÉP VOLT FIÚK!