Elbukott a listavezető a Gesztenyés úton

2009.03.30, 09:02 Kosárlabda
Januárban, mikor Dzunics Braniszlav átvette Sabáli Balázstól a stafétát az Atomerőmű SE kosárlabda csapatának vezető edzői posztján, épp a székesfehérvári alakulat ellen mutatkozott be. Egy közös pont volt a két találkozóban: sem akkor, sem most nem játszhatott Gulyás Róbert a paksiaknál. Gyász szünettel kezdődött a találkozó; szívrohamban elhunyt a Magyar Jégkorong válogatott és az Alba Volán "19-ese" ifj. Ocskay Gábor. Emléke előtt hajtott fejet a közönség. A nézők ezután remek hangulatot teremtettek, hiszen szép számmal érkeztek Fejér megyéből is szimpatizánsok és a paksiak is kitettek magukért, mindez a játékosokra még nem volt elmondható. Az első egy perc kosár nélkül telt el, majd elhúzott a vendég csapat. (3-9). Az első negyedben, mind hazai, mind vendég oldalon csak a légiósok találták az utat a gyűrűk felé. Gosa-Williams-English-Johnson, Doyne-Bell-Morrison 21:15, ez volt az első tíz perc eredménye. Mészáros Zalán büntetőjével az első magyar pontnak is örülhettek a paksi szurkolók, na meg annak, hogy biztosan vezetett az atom. A 13. percben 32-18 volt az állás. Nem sokkal később zúgott a "húsz, húsz" Csaplár-Nagy tripláját követően. A félidőben már 16 pontnál járt az Alba ellen az első találkozón sem sokat hibázó Williams. A kékeknél Bell inkább összeszenvedte azt a tizenhárom pontot, amennyinél 20 perc után állt. Meglepetés volt a különbség hiszen igazi rangadóra készültek a felek, ennél meglepőbb az volt, hogy Simon Balázs a második félidőben szerezte első kosarait. Hármasa éppen a negyed végét jelentő dudaszó pillanatában esett, mellyel kilencre zárkózott a listavezető. Jókor jött a szünet Mészároséknak. A hangulatra nem lehetett panasz, már-már rájátszási formát mutattak a szurkoló táborok is. Magával ragadta a közeg Williamset és Englisht is, de Mészáros Zalánon látszott talán a legjobban, mindenáron nyerni akar. Ziccerezett, három pontost értékesített, vetődött a labda után. A közönség eufóriában ünnepelte az újra húsz pont fölé kúszott különbséget. Az utolsó felvonásban mindössze hét pontot szerzett a listavezető, így jócskán visszavágott a 10. fordulóban elszenvedett 13 pontos vereségért az atom. Nagyot fordult azóta az ASE-val a világ, hiszen 9 meccsen, 8 győzelmet és egy vereséget tud felmutatni a Dzunics legénység. Dzunics Braniszlav meglepően Kiricsi László motiváltságát emelte ki a meccs végén, de minden játékosával elégedett volt és örült, hogy jól védekezett a csapat. Véleménye szerint megérdemlik a fiúk a négy napos pihenést.Dzunics Braniszlav, az ASE trénere{mp3}090326_dzunics_alba{/mp3}Peresztegi Nagy Ákos értetlenül állt csapata gyenge teljesítménye előtt, a rendre meghatározó játékosok (Simon, Radovics, Hanga) gyengén teljesítettek és csapatként is csődöt mondott az Albacomp, amely még így is vezeti a bajnokságot.Peresztegi Nagy Ákos, a fehérváriak edzője{mp3}090326_peresztegi{/mp3} Nick Williams 28 pontot szerzett és szinte alig hibázott a mérkőzésen, a Félidő szerint mégis Mészáros Zalán teljesítménye volt a döntő tényező a találkozón.A DEKE-ASE kosárlabda mérkőzés 2009. április 10. péntek 18.00 óra helyett 2009. április 11. szombat 18.00 órakor kerül megrendezésre. Az U20-as találkozó kezdési időpontja 15.30. Forrás: Fortuna Rádió