Az utolsó másodpercekben dőlt el a találkozó.

Zalakerámia ZTE KK – Atomerőmű SE
88 – 87
(29-23, 23-15, 18-28, 18-21)

Deshon Taylor első dobása lecsorgott a gyűrűről, a másik oldalon Decosey szerezte a ZTE első pontjait, erre Goins tudott válaszolni. Fizikális, pörgős játékkal indult a találkozó, gyors támadások jellemezték a mérkőzést, Decosey büntetőjével már 7 pont volt a ZTE előnye, ekkor Kenny Goins triplájával kezdtünk el zárkózni. A hazaiaknál Decosey szinte megállíthatatlan volt, 8 perc elteltével hibátlan mutatóval 10 pontnál járt az amerikai játékos. Frank és Kis hárompontosaivall közel tudtuk tartani magunkat a ZTE-hez, de 5-7 ponton belülre nem sikerült jönnünk. (29-23)

Brzoja kettesével nyitottuk a második 10 percet, a hazaiak azonban agresszívabbak voltak, 7-2-vel nyitottak, 3 perc elteltével már 11 pont volt az előnyük. (36-25) Az időkérés után Frank Áron értékesített egy hárompontost, majd a sérülésből visszatérő Eilingsfeld zsákolt egy lecsorduló labdát a gyűrűbe, a fehér mezesek előnye 6 pontra csökkent. Az időkérés után két gyors zalaegerszegi támadással megint 10 volt a két csapat között. Takács Martin óriási távoli dobása után Brown kettese jó volt, de Jordan az utolsó másodpercben még értékesített egy ziccert, így a félidőre 52-38-as állással mehettünk.

Brown triplájával indult a második félidő, majd Taylor is betalált kintről. Decosey floatere után Taylor értékesített két büntetőt, majd ismét a zalaegerszegi 25-ös mezszámú Decosey volt eredményes egy távoli próbálkozásból. Eilingsfeld betörése is jó volt, 4 perc alatt alatt 7 pontra zárkóztunk. (57-50) Sokkal jobb játékot mutattunk, mint az első félidőben, átgondolt, jól szervezett támadásaink voltak és védekezésben is feljavultunk. Kovács büntetője után már csak 2 pont volt az egerszeg előnye, majd Buljevic zsákolásával sikerült kiegyenlítenünk. (61-61) Két hazai kosárt követően a támadóidőnk utolsó másodpercében Ken Brown betörése volt jó, plusz egy büntetőt is dobhatott. Végül az utolsó negyedre 70-66-os állással mehettünk.

Derrick Wilson kezdte a pontgyártást a negyedik negyed elején, a találkozó jó ritmusban folytatódott, Kenny Goins ziccere után ismét egál volt az állás, majd Deshon Taylor labdaszerzése után Mislav Brzoja szerezte meg a vezetést. (74-76) Fej-fej mellett haladtak a csapatok, három és fél perccel a végső sípszó előtt egy pontos ZTE vezetésnél kértünk időt. Az utolsó egy percnek egállal futhattak neki a csapatok, Decosey kettese azonban jó volt. Időt kértünk. (87-85) A technikai megbeszélés után eladtuk a labdát, a zalaegerszegi támadás végén Wilson egy büntető értékesített, majd egy hosszú támadás után Eilingsfeld kettese volt jó. 4.2 másodperc maradt az órán és a hazaiak támadhattak, végül egy ponttal megnyerték a mérkőzést. (88-87)