Debrecen, 2019.10.25.

DEAC: Costa 8/3, Manigat 12/9, Borisov 22/15, Bognár 4, Tóth Á. 18. Csere: Somogyi -, Harrison 11/3, Omenaka -, Polyák-.

ASE: Evans 27/3, Faust 30/15, Kis-, Harris -, Lóránt 4.
Csere: Szalai -, Jackson 15/3, Valerio-Bodon -.

Döcögve indult az első etap, Shannon kosara után a Debrecen vette át az irányítást. Több sikertelen támadásunk is volt és a külső dobásaink továbbra sem voltak eredményesek, ráadásul viszonylag hamar összeszedtünk három csapathibát, a negyed felénél 9-7-es DEAC vezetés volt. A negyed végére Nick Faust elkapta a fonalat és az ő remek teljesítményével átvettük a vezetést. A DEAC ugyan vissza tudott kapaszkodni, de az első negyedet 17-19-es állással zártuk.

Faust triplája nyitotta meg a második felvonást, azonban a negyed közepe felé közeledve a kinti dobásaink ismét pontatlanok voltak. A hazaiak pillanatok alatt átvették a vezetést, Borisov és Tóth Ádám és remekelt az ellenfélnél. Anegyed végén Shannon megdobta a tizennyolcadik pontját is, ezzel 37-40-re módosította az állást.

A második félidő elején szaknyelven fogalmazva „bent ragadtunk az öltözőben”, a DEAC egy 13-3-as rohammal magabiztosan vette át a vezetést. Sok pontatlan passzunk és kihagyott helyzetünk volt a találkozó ezen szakaszán is, de Nick Faust két triplával közelebb hozott minket a fehér mezesekhez. (54-50) Végül 2 pontos hátránnyal vágtunk neki az utolsó felvonásnak.

A hátrányból hamar előnyt kovácsoltunk, ráadásul Justin Jackson triplájával még tovább növeltük az előnyünket. Végig kiélezett párharc volt a záró negyedben: 10 másodperccel a vége előtt két ponttal vezetett a DEAC, amikor Shannon Evans egy nagyon nehéz ziccert dobott be és még faultolták is közben, a büntető is jó volt. 75-76-nál kért időt a hazai együttes, de a technikai szünet után sikerült kivédekeznünk a támadásukat, így győztesen indulhattunk neki a hosszú hazaútnak Debrecenből.