Egy ponttal nyert a Szolnok

2013.09.20, 18:32 Kosárlabda

Az I. Morgen Ferdinánd emléktorna 2013 a Szolnoki Olaj KK- KTE-Duna Aszfalt mérkőzéssel kezdődött.  Az összecsapást végül mindössze egyetlen ponttal 74:73-ra a Tisza-parti együttes nyerte.

A Szolnok- Kecskemét összecsapás első perceiben számos kimaradt kísérletet láthatott a paksi publikum. A negyed derekán kezdtek belemelegedni a felek, de kosárözönről ezután sem beszélhettünk. Nenad Ascserics csapata mindössze 10 pontot dobott az első etapban, míg a KTE 17-et termelt, utóbbi együttesben Karahodzic egymaga 8 pontot dobott. A folytatásban tartotta 10 egységnyi előnyét Stojan Ivkovic legénysége. Mindkét tréner sokat cserélt, ami a felkészülés ezen szakaszában teljesen érthető. A mérkőzés így csendben csordogált, amit továbbra is sok rontott dobás jellemzett. Az Olaj KK-nál Lóránt első félidei 9 pontja érdemel említést, míg a lila fehéreknél Karahodzic (14 pont) mellett Derasimovic (7) is jól teljesített.  A félidőben 26:33-at mutatott a tábla.

A térfélcsere után Horváth Ákos és Vojvoda szórt két- két triplát, így átvette a vezetést a Szolnok.  De a Kecskemét nem hagyta magát lerázni, a találkozón ezután fej- fej mellett haladtak a csapatok. A harmadik 10 perc után 48:45-re a piros feketék vezettek. Jovanovic három hármassal jelezte a záró felvonás elején, hogy a Hírös város egylete győzni szeretne a mérkőzésen, az Ascserics gárda Lóránt és Vojvoda találataival kapaszkodott. Kiélezett végjáték következett, melyet Jovanovic és Warren dobópárbaja jellemzett, a győztes kosarat viszont Lóránt szerezte. A végeredmény:  Szolnoki Olaj KK- KTE-Duna Aszfalt 74:73.