Egy pontos hazai siker

2013.11.05, 20:23 Kosárlabda

78:77-re győzött az Atomerőmű SE az EuroChallenge Kupa B csoportjának első mérkőzésén. Dzunics Branislav együttese a román CSM Oradea ellen hazai pályán diadalmaskodott.

Az Atomerőmű SE és a román CSM Oradea is győzelemmel hangolt az EuroChallenge Kupa B csoportjának első mérkőzésére hazája bajnokságában. Mindkét gárda vezeti saját első osztályú tabelláját, így minden kétséget kizáróan jó mérkőzésre volt kilátás a Gesztenyés úti sportcsarnokban. Az összecsapás első perceiben az ASE két hárompontossal indított, de a vendégek tartották magukat, sőt a negyed derekán a vezetést is átvették. 10 perc után 14:18 volt az állás. A második etapban az Atom 12:0-s szériát produkált, melynek köszönhetően 26:20 állt a táblán, de a román gárda a félidő hajrájában magára talált és felzárkózott. 31:30-ról indult a harmadik etap.

A térfélcserét követően meglódultak a felek. Körtélyesi, McGruder, és Medve dobálták a triplákat, míg Jones és Tóth Ádám a palánk alatt remekelt. A Nagyvárad viszont nem akart leszakadni, bár a 8 pontos hazai vezetés a dudaszó pillanatában megnyugtatónak tűnt. De a vizitáló társaság újabb lendületet vett, és látótávolságon belül maradt. Franklin és Markovic kintről dolgozott hatékonyan odaát, így kiélezett végjáték következhetett. Melyben előnyéből egyet megőrzött az ASE, és nagy küzdelemben megnyerte az összecsapást. Atomerőmű SE- CSM Oradea 78:77.

Atomerőmű SE – CSM Oradea
78-77
(14-18, 17-12, 30-23, 17-24)
EuroChallenge, B csoport
ASE Sportcsarnok

ASE: Kovács Á. -, McGruder 10/3, Körtélyesi 13/9, Szabó Zs. 12/6, Jones 19. Cs.: Eilingsfeld 4, Medve 3/3,
Baki -, Vaughn 8, Tóth Á 9.

Oradea: Franklin 12/6, Subotic 8, Dillon 13, Denison 12/3, Nicoara 12. Cs.: Comagic -, Tibirna 4, Markovic 14/12, Popescu 2.

Braniszlav Dzunics: Azt gondolom nagyot harcoltunk. Az első félidőben sok problémánk volt a lepattanókkal, de a második játékrészben már korrigáltunk. Kár a végjátékért, jobb lett volna izgalommentesen befejezni a mérkőzést.

Cristian Achim: Nagyon kemény meccs volt, ott voltunk az utolsó másodpercig a győzelem kapujában. Jobbak voltak a hazaiak nálunk, megérdemelték a győzelmet, gratulálok nekik.