Egy pontos győzelem

2014.02.06, 21:18 Kosárlabda

72:71-re győzött, és a legjobb négy közé jutott az Atomerőmű SE az Egis Körmend ellen a férfi kosárlabda Magyar Kupa pécsi nyolcas döntőjében. A paksiak közül Vaughn 24 ponttal volt a legeredményesebb.

A férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntőjének negyedik negyeddöntőjén az Atomerőmű SE és a Körmend feszült egymásnak. A meccs első perceiben egymás mellett haladtak a csapatok, majd a negyed vége a vasiaknak sikerült jobban. Wisseh és Ferencz tripláival meglépett a Körmend, a záró dudaszó pillanatában elengedett Wisseh hármassal már 22:13-ra vezetett Hencsey Tamás alakulata. A folytatásban azonban paksi percek következtek, McGruder és Kovács távolija után 24-nél beérte ellenfelét az ASE. A második 10 perc hajrája szorosan alakult, 29:28-at mutatott a tábla a nagyszünetben, a Körmend tartott előrébb.

A térfélcserét követően tovább hullámzott a játék. McGruder tripláival ezúttal az Atom lépett meg, majd 12:0-s körmendi rohanás érkezett válaszul. Visszavette tehát a vezetést a piros feketék, 55:50 volt az állás 30 perc után. Piros kék kosarakkal indult a záró etap, ennek köszönhetően 59-nál ismét egál volt. Kiélezett végjáték következett, melyben higgadtabb maradt az ASE és a legjobb négy közé jutott. A végeredmény: Atomerőmű SE- Egis Körmend 72:71.

A negyeddöntő további eredményei:
Szolnok- Jászberény: 88:61
Kecskemét- Alba Fehérvár: 81:63
Sopron- Kaposvár: 78:73

A legjobb négy között Szolnok- Kecskemét és Sopron- Atomerőmű SE mérkőzéseket rendeznek.