Egy győzelem,két vereség az ASE junior csapatának mérlege

2011.02.22, 07:49 Kosárlabda
  Illés Máté

Hódmezővásárhelyen játszott a hétvégén az ASE juniorcsapata, az országos táblán a 3. fordulóban. A csapat teljesítményére rányomta bélyegét,hogy sokan betegségből és sérülésből tértek vissza mások pedig a torna előtti héten betegedtek meg így komoly edzésmunkát nem lehetett végezni. Így a reális cél a tisztes és sérülésmentes helytállás és esetleg a veszprémiek legyőzése volt. Ezt sikerült is elérni és a mérkőzések jól szolgálták a zömmel kadet korú csapat felkészülését a soproni selejtezőre ahol már az 1-8 közé kerülés a tét.

Az első mérkőzésen még bágyadtan mozogtunk, az első és negyedik negyedben voltunk partiban, a kettő között sok volt a hiba mind védekezésben, mind támadásban. Utólag úgy tűnik teljes csapattal akár meglepetést is okozhattunk volna a fizikálisan erőteljesebb ellenfél ellen.

Atomerőmű SE – Vásárhelyi KS
 57:78
( 17:19,4:17,7:18,29:24)

ASE: Antóni 15/6,Illés 15/9,Tóth M.Cs. 8,Szabó 5,Novák Cs.: Bereczki 8/6,Szántó 4,Balogh,Hermann,Nagy,Tóth Á.

A délutáni mérkőzésen már sokkal összeszedettebben játszottunk, igaz nem cseréltünk sokat. A harmadik percben Tóth Máté Csabát arcba könyökölték aznapra neki véget ért a mérkőzés. A küzdelmes mérkőzésen a második félidőben sikerült az ellenfél fölé kerekedni amikor feljavult a védő és támadó játékunk is, míg az ellenfél egyre többet hibázott.

Atomerőmű SE – VESC Nebuló
85:59
( 18:18, 16:16,25:15,26:10)

ASE: Illés 21/9, Antóni 16,Szabó 16,Balogh 11,Tóth M.Cs. Cs.: Novák 11,Szántó 7,Hermann 3/3,Tóth Á.,Nagy,Bereczki

Az utolsó mérkőzésünk a fizikai és magassági fölényben lévő Honvéd ellen volt, és két negyedben méltó ellenfelei voltunk a tornagyőztesnek.