Egy győzelem és egy vereség Békéscsabán a kadet 3. fordulóban

2011.11.14, 12:56 Kosárlabda

Békéscsabán játszott a kadet csapat az országos bajnokság 3. fordulójában. Sajnos az első mérkőzésen fájó, de megérdemelt vereséget szenvedtünk a Szeged csapatától. A korai indulás és a hosszú utazás és a rendkívül csúszós parkett sem lehet mentség arra, hogy a mérkőzés nagy részében enerváltan, figyelmetlenül, sok hibával játszottunk. Ellenfelünk nagy lendülettel akarással, sokkal agresszívabb és egységesebb csapatjátékával tűnt ki egy negyed kivételével jó dobóteljesítményt is nyújtva. Sajnos mi semmit sem tudtunk megvalósítani a héten gyakoroltakból, teljesen mindegy volt, hogy milyen variációkat próbáltunk ki mind védekezésben és támadásban egyaránt. Védekezésünk lassú és figyelmetlen volt, a lepattanó harcot sokszor elvesztettük, helyezkedési hibák tömkelege és gyenge lassú lábmunka jellemezte mozgásainkat. Ez alól csak a 37 – 38.perc volt kivétel, amikor felpörögtünk  a megfelelő sebességre. Támadásunk ötlettelen volt, játékainkat egysíkúan és lassan, kevés mozgással hajtottuk végre. A csapatból többen is valós tudásuk alatt teljesítettek és nem bírjuk el, ha az irányító játékosunk 9 eladott labdával játszik és magasembereink rendre rossz ütemben mennek a lepattanókért és kidobálják a pályáról a labdát, átadások helyett.
A mérkőzés így is végig kiegyensúlyozott volt eredmény szempontjából a félidőben mi vezettünk két ponttal a harmadik negyed végén a Szeged kettővel. A negyedik negyedben zömmel ellenfelünk vezetett 2-5 ponttal, de 1.09-cel a vége előtt felzárkóztunk 74:75-re majd két óriási hibánk végleg megpecsételte sorsunkat. A mérkőzésen némileg Papp Márk, Antóni Csanád, Gombos Ádám  és   Szappanos Tamás igyekezete volt dicsérhető, de ők is játszottak már jobban. Igaz Csanád sérüléséből tért vissza.

Atomerőmű SE – NSZTE Szedeák KE
74:78
(21:19, 18:18, 22:26, 13:15)

ASE: Papp 27/3, Antóni 16/6, Sterczer 9/3, Meixner 5/3, Szappanos 9 cs.:  Gombos 8, Villányi, Fazekas

Ezzel a vereséggel rögtön folytattuk a Debrecen/B csapata ellen ahol főleg azok játszottak, akik az első mérkőzésen nem, ill. keveset. Simán nyertünk, de a harmadik negyed eredménye (4:4) szintén beszédes. A mérkőzés üde színfoltja volt Sánta Bálint lelkes jó játéka.

Atomerőmű SE – Debreceni SC- SI/B
63:24
(16:3, 25:9, 4:4, 18:8)

ASE: Papp 10, Villányi 8, Antóni 6, Sterczer 4, Veisz 2 cs.: Gombos 12, Fazekas 10, Sánta 5, Szappanos 4, Szemes 2, Meixner

Ezekkel az eredményekkel csak 2 pontot szereztünk a meglévő 8 mellé és igen csak igyekeznünk kell a következő két fordulóban.

Edző: Nagy Gábor