A DEAC a negyedik negyedben megszorongatott minket.

DEAC: Dugat 16/6, Manigat -, Borisov 21/12, Ivosev 21/3, Amigo 18.

Csere: Kósa 3/3, Bognár 9/3, Polyák -

ASE: Kovács Á. 13/6, Faust 14/9, Henton 8, Eilingsfeld 14/12, Jevtovic 7.

Csere: Ruják 2, Norfleet 13/9, Medve 5/3, Williams 16, Horváth K. -

Csütörtökön a 22. forduló keretén belül Debrecenbe látogattunk, ahol a DEAC csapata fogadott minket egy számunkra ismét fontos mérkőzésen. Remek iramban kezdtük a találkozót, Faust Eilingsfeld és Jevtovic kosaraival 3 perc elteltével már 9 ponttal vezettünk. A folytatásban lendületesen, pontosan és szervezetten játszottunk, ezáltal végig tartani tudtuk a 10-12 pontos előnyünket. A védekezésünk remekül működött az első negyedben, szoros emberfogással megnehezítettük a DEAC dolgát: A hazai együttes ebben a negyedben 33.3 %-os dobóteljesítményt mutatott, és mindössze 16 pontot ért el. A sérüléssel küzködő Julian Norfleet is lehetőséget kapott, ezt egy utolsó másodperces triplával köszönte meg Dzunic mesternek. (16-30)

A második negyed is Julian triplájával indult, majd egy labdaszerzés után Medve Máté is betalált, így egy 5-0-ás rohammal tudtunk indítani. Ebben a 10 percben is kiemelkedően jó dobószázalékkal dolgoztunk, a kinti és a közeli dobásaink 54.3%-ban voltak sikeresek. 6 perc elteltével Eilingsfeld János állt a triplavonalhoz Ruják passza után és könyörtelenül vágta be a gyűrűbe a labdát. (29-50) A negyed végére kicsit elfogyott a lendületünk, nem jöttek az addig megszokott kinti és benti dobások, ezáltal a DEAC 15 pontra tudott felzárkózni, de Jevtovic és Norfleet gondoskodott arról, hogy nagyobb előnnyel kezdhessük meg a 15 perces pihenőnket. (35-54)

A második félidőt aktívabb és eredményesebb támadásokkal kezdte a DEAC, ráadásul egy 7-0-ás rohammal leptek meg minket, így Dzunic mester időt is kért 3 perc elteltével. Az eligazítás után sem változott a játék összképe, mindkét oldalon sorra jöttek a kosarak, de a védekezés hazai és vendég részről is fellazult. Érezhető volt a Debrecen ritmusváltása, sokkal gyorsabban forgatták a labdát és próbáltak betörésekkel kosarat szerezni vagy faultot kiharcolni. Amir Williams egész mérkőzésen jó formában volt, de talán a legkiemelkedőbb megmozdulásai a 3. negyedben voltak, rengeteg feladatot oldott meg a festékben, ki tudta használni a magasságát és erejét is a pontszerzésekben. Végül ezt a negyedet 1 ponttal veszítettük el. (58-76)

Az utolsó etap kosárzáporral kezdődött mindkét oldalon, de az első pár perc után ismét beragadtunk, a DEAC 10-0-ás rohammal hamar ledolgozott a hátrányából egy tetemes mennyiséget és 9 pontra zárkózott fel. A negyed felénél a helyzet csak rosszabbodott, Dugat vágott be egy triplát, ezzel még közelebb került a hazai gárda a csapatunkhoz. 7 perc elteltével még csak 5 pontot tudtunk produkálni a záró felvonásban, ez minden tekintetben kevés egy folyamatosan felzárkozó, agresszív Debrecen ellen. Borisov triplája három pontra hozta fel a hazai együttest, de Nick Faust a lehető legjobbkor engedett el egy külső dobást, amivel ismét 6 pontra módosult a két csapat közti eredmény. Végül szoros végjátékban 4 ponttal győztük le a DEAC csapatát, ezzel meg lett Dzunic Branislav első idegenbeli sikere is.