Döntött az első félidő

2013.11.27, 19:52 Kosárlabda

98:82-re győzött a 13. fordulóból előre hozott bajnoki mérkőzésen az Atomerőmű SE hazai pályán az Inkognito Fashion Körmend BC ellen. A piros kék gárda sikerével továbbra is őrzi első helyét a táblázaton.

A két csapat hiányzóiból komoly kezdő ötöst lehetett volna összerakni az Atomerőmű SE- Körmend mérkőzés előtt. A hazaiaknál Kerpel- Frónius és Medve sérülés miatt, míg a túloldalon El- Ami játékengedély hiányában, Farkas betegség, míg Rakocevic szintén sérülés miatt hiányzott a parkettről. Az összecsapáson a kezdeti percek tapogatózása után magához ragadta a kezdeményezést az ASE és 10 ponttal ellépett. A rivális ebben a szakaszban nem találta a ritmust, így megnyugtató 24:12-vel zárult az első 10 perc. A folytatásban komótosabb tempóra állt át az Atom, de még így is növelni tudta előnyét. A vasiak hiába próbálkoztak többször triplával ekkor még kimaradtak a vendég dobások. A nagyszünetben 46:28 állt a táblán.

A harmadik etapban 20 egység felett lett a differencia, ám támadásban már éledezett Hencsey Tamás egylete. Hét hármast dobtak ebben a periódusban a piros feketék, de a paksi támadások is rendre kosárral zárultak. 27:27 lett ez a játékrész. A záró felvonásban további négy kinti dobás talált célba, de a Körmend továbbra sem tudott közelebb kerülni. A Dzunics tanítványok ekkor már félgőzzel játszottak, és a látványra is figyeltek. A piros kékek végül 16 ponttal nyerték a találkozót, annak ellenére, hogy a vasi alakulat 15 triplával terhelte gyűrűjüket.
A végeredmény: Atomerőmű SE- Inkognito Fashion Körmend BC 98:82.

Atomerőmű SE - Inkognito Fashion Körmend BC
98-82
(24-12, 22-16, 27-27, 25-27)
ASE Sportcsarnok,
V.: Papp B. Bognár T. Jakab L. (Páli)

ASE: Kovács Ák. 7/3, McGruder 13, Körtélyesi 13/3, Szabó Zs. 12, Jones 17. Csere: Eilingsfeld -, Vaughn 16/6, Baki 8/6, Tóth Á. 12.

Körmend: Moore 7, Sonyák -, Ferencz 15/9,Török 20/6, Grebenár -. Csere: Kocsis -, Kutasi 3/3, Kusnyer 11/6, Fodor G. 10/6, Sömenek 16/12.

Braniszlav Dzunic: Az első félidőben támadásban, és védekezésben is jól játszottunk. Ez már nem mondható el a második félidőről, de ez most belefért, mert a fiúk nagy energiával tették oda magukat.

Hencsey Tamás: Gratulálok a Paksnak. Az első félidőben, főleg az első negyedben gyengén és ritmustalanul játszottunk. A 2. félidőben már jobban ment, felszabadultabb lett a játékunk, de ehhez kellett az extra három pontos dobószázalékunk, viszont a lepettanó csatát elvesztettük. Kiemelném a fiatal Sömenek Martint, aki nagyon jó teljesítményt nyújtott.