Diétás győzelem és tisztes vereség az U18-as bajnokság rájátszásában

2014.02.17, 21:34 Kosárlabda

A Debrecen csapatát fogadtuk az U18-as kiemelt bajnokság felsőházi rájátszásának első fordulójában.
A megszokottaktól eltérően jól kezdtük a mérkőzést ( 11:2, 19:4, 26:10 ) és már az első negyedben vezethettünk volna húsz ponttal is akár, ha a befejezésekkor jobban koncentrálunk. Szép támadásokat vezettünk és a védekezés is rendben volt. Aztán ahelyett, hogy folytattuk volna a lendületes játékot, szép lassan visszaereszkedtünk ellenfelünkhöz, akik a hosszú utazást követően enyhén szólva nem játszottak csúcsformában. Kihagyások, könnyelműségek támadásban, pontatlanságok figyelmetlenségek védekezésben és (bár a 28. percben már 59:41-re is vezettünk ) a második és harmadik negyed is egál lett, míg az utolsót elvesztettük, igaz 6 büntetőnk is kimaradt. Jellemző volt a koncentrációnkra, hogy 4,6 másodperccel a vége előtt ellenfelünk jött. Az időkérés alatt megbeszéltük mivel csak 3 csapatfaltunk van, nem hagyjuk ellenfelünket dobni, dobás előtt rögtön faultolunk még egyet. Természetesen hagytuk a labdaátvételt és a rádobást és igaz kiszorított helyzetből, de kosarat kaptunk.
Két éve az ilyen meccseket 25-30 ponttal nyertük, most örültünk a győzelemnek, és úgy tűnt néhányan ezzel meg is elégedtek. Némi gyógyír Meixner Márk 9 lepattanója és az első negyed jó játéka.

ASE – DKA-DEAC 72 : 62 ( 26:12, 17:17, 16:16, 13:17 )

ASE: Papp 22/6, Antóni 14/6, Meixner 9, Kollár 4, Fazekas 3
cs.: Sterczer 9, Gombos 6, Miholics 5, Gulyás

A hétvégén Szegedre látogattunk, akik igen csak megerősödtek az elmúlt évben, és öt korosztályos válogatott játékosuk is van. Ráadásul több kiváló hárompontos dobóval rendelkeznek, nem elég egy-két embert levédekezni, amit testközelből meg is tapasztalhattunk.
Ezúttal is jól kezdtünk a magas ötössel felálló ellenfelünk ellen, és ha nem hagyunk ki ziccereket és büntetőket akár vezethettünk volna. A második negyed elején 10 ponttal elhúzott a Szeged és bár hat triplát kaptunk kettő ellenében, de tartottuk magunkat, igaz a kapott 50 pont nem a védekezésünket dicsérte. A harmadik negyed 0:10-es kezdése eldöntötte a mérkőzést. Többször is volt lehetőségünk felzárkózni, de mindig bosszantó hibákat vétettünk, amit könyörtelenül kihasználtak vendéglátóink. A 35. percben 58:81-nél úgy tűnt nagy zakóba futunk bele, de az utolsó négy percet végre koncentráltabb játékkal és feljavult védekezéssel
16:1-es szakasszal zártuk így elmondható, hogy tisztes vereséggel hagytuk el a küzdőteret.

ASE – Naturtex-SZTE-Szedeák 74:82 ( 18:22, 23:28, 13:21, 20:11 )

ASE: Antóni 22/9, Papp 20, Kollár 13, Meixner 6, Miholics 2
cs.: Gombos 7, Fazekas 4, Gulyás, Dávid,

A Pestmegyei Bajnokságban is játszottunk már három mérkőzést, két győzelem és egy vereség a mérleg.

ASE – TF-Budapest 42 : 55 ( 4:15, 8:9, 13:20, 17:11 )

ASE: Sterczer 13/6, Gulyás 10/3, Beák 5, Dávid 2, Bacs 2
cs.: Villányi 5, Szabó 5/3, Molnár

Magas ember nélkül, rengeteg hibával játszottunk. Teljes csapattal és jobb első félidei játékkal nyerhető lett volna a mérkőzés.

ASE – Szentendrei KSE 63 : 57 ( 11:25, 21:8, 14:10, 17:11 )

ASE: Tóth 7, Bacs 6, Meixner 6, Gulyás 4, Lenger 4
cs.: Sterczer 16, Dávid 9, Sánta 6, Villányi 5/3, Molnár

Decemberben elmaradt mérkőzést pótoltunk Leányfalun. Két ötössel kezdtünk eltérő eredménnyel. Bár sokat futottunk, de szó szerint kikínlódtuk a győzelmet.

ASE – Treff 07 SE 98 : 71 ( 38:12, 17:19, 15:22, 28:18 )

ASE: Antóni 29/15, Gomola 26/6, Fazekas 15, Miholics 10/3, Kollár 2
cs.: Gombos 8, Villányi 6, Gulyás 2, Dávid, Molnár

Repülőrajtot vettünk és így komoly előnyt szereztünk már az első negyedben. Ebből a 34. percre sikerült 14 pontot leadni ( 75:63), de szerencsére sikerült rendezni a sorokat és végül magabiztosan és megérdemelve nyertük a mérkőzést.