Diákolimpikonok

2018.10.01, 15:05 Kajak-kenu
Szeptember utolsó két napja zárta a 2018-as kajak-kenus életet Fadd-Domboriban, ugyanis ezen a hétvégén rendezték meg az idei utolsó versenyt a pályán. Az Országos Diákolimpiára közel 2000 nevezés érkezett, és a fiatalok ezúttal nem az egyesületüket, hanem az iskolájukat képviselték.

Szombaton szeles és hideg, vasárnap annál naposabb és kellemesebb idő fogadta a kilátogató sokaságot, vasárnap, amikor a legkisebb futamaira sor került, az egész part megtelt. Az ASE sportolói ugyan nem az egyesület színeiben versenyeztek, ám így is maximálisan odatették magukat és értékes helyezéseket szereztek, amelyek a későbbiekben a továbbtanulásnál is nagyon fontos pontokat jelenthetnek.

Ezúttal is brillíroztak ifiink, akik közül Hodován Dávid, Somkert Máté és Vajda Bence is győzni tudott, de a fiatalabb versenyzőink sem maradtak el, hiszen Kertész Gréta nagyszerű versenyzéssel győzött 2000 méteren kajak egyesben a 14 évesek között, míg Juhász István az eggyel idősebbeknél került kétszer is közel a dobogóhoz.

„Az elmúlt hétvégén megrendezett Országos Diákolimpia plusz feladatokat rótt mindenkire, aki a verseny lebonyolításában részt vett, hiszen vasárnap két pályán párhuzamosan zajlottak a versenyek: Fadd irányából 2000 méteren versenyeztek a gyerekek, melynek befutója a céltoronynál volt, az 500 és 200 méteres távok pedig a versenypályán kerültek megrendezésre, melyeknek a 150 méternél felállított mobil célbíróság volt a befutója. Szeretném megköszönni a rengeteg segítséget a Magyar Kajak-Kenu Szövetség valamennyi dolgozójának, aki a versenyek sikeres lebonyolításában segítségünkre volt, az Atomix Kft. munkatársainak, a kajak-kenu szakosztály valamennyi edzőjének, szülőknek, versenyzőknek és Boros Gergelynek, akinek a vasárnapi nap volt az utolsó munkanapja a kajak-kenu szakosztálynál, ő október elsejétől a Magyar Kajak-Kenu Szövetség szakmai igazgatójaként folytatja munkáját. Ehhez kívánok neki erőt, kitartást és jó egészséget.”- mondta Bedecs Ferenc, az ASE kajak-kenu szakosztályának vezetője.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség és az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-Kenu Szakosztálya a 2018. év során négy nagy versenyt rendezett a sukorói és a szegedi pálya kiesése miatt. Fadd-Domboriban került lebonyolításra a Vidék Bajnokság, a Gyerek, Kölyök Magyar Bajnokság, Kolonics György Emlékverseny, a Sulisárkány Országos Döntő, Sárkányhajó Magyar Nagydíj és az Országos Diákolimpia.

„Ez a négy verseny komoly kihívások elé állította a kajak-kenu szakosztályban dolgozó edzőket, szülőket, versenyzőket egyaránt, hiszen régen rendezhettünk ekkora versenyeket Fadd-Domboriban. Valamennyi rendezvényen 1000 fő feletti létszám indult, ezért a Vidék Bajnokság után sok tanulságot tudtunk levonni a rendezést illetően. A Gyerek, Kölyök Magyar Bajnokságra már zuhanykonténerek is szolgálták a versenyzők kényelmét. Az Atomerőmű Sportegyesület versenyzői valamennyi rendezvényen nagyon jól szerepeltek, melyek közül szeretném kiemelni a kicsik teljesítményét: óriási eredmény volt, hogy túrakenuban U10-12-es korosztályban hosszú évek után újra magyar bajnoki címet tudtunk szerezni.”- értékelte az idei évet, amely edzői teendők mellett versenyszervezői feladatokkal is tele volt tűzdelve, Bedecs Ferenc.

Országos Diákolimpia

Fadd-Dombori, 2018. szeptember 29-30.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

MK-2                    leány U11                                          2000 m                                 Döntő                                 

5.Csapó Kun Réka ,Frast Lilla                                      Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

8.Németh Tamara, Kopfer Métisz Médea           Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Iskola és Gimn.

MK-1                    leány U11                                          2000 m                                 Döntő                                 

14.Prókai Boglárka                                                         Paksi II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

MK-1                    leány U12                                          2000 m                                 Döntő I.                              

12.Adorján Angéla                                                         Paksi Bezerédj Általános Iskola

21.Szabó Kitti                                                                   Paksi Bezerédj Általános Iskola

MC-1                    gyermek U10-U12                          2000 m                                 Döntő II.                            

13.Frast Medárd                                                             Madocsai Református Általános Iskola

PC-2                      vegyes U10-U12                              2000 m                                 Döntő                                 

4.Pálfalvi Viktor, Mácsik Attila                                   Dunaszentgyörgyi Csapó Vilmos Ált. Iskola

7.Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma                         Paksi Bezerédj Általános Iskola

K-1                         leány U17-18                                    1000 m                                 Döntő                  

3.Krémer Franciska                                                       Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

K-1                         leány U18                                          2000 m                                 Döntő                  

7.Krémer Franciska                                                       Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

K-1                         fiú U17                                                1000 m                                 Döntő                                 

1.Vajda Bence                                                                 Paksi Vak Bottyán Gimnázium

K-1                         fiú U18                                                2000 m                                 Döntő                                 

6.Vajda Bence                                                                 Paksi Vak Bottyán Gimnázium

20.Spiesz Levente                                                          Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Isk. és Gimn.

K-1                         fiú U18                                                1000 m                                 Döntő                                 

5.Spiesz Levente                                                             Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Isk. és Gimn.

K-1                         fiú U15                                                2000 m                                 Döntő II.                            

23.Kabai Ákos                                                                  Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Isk. és Gimn.

C-1                         fiú U15                                                500 m                                                   Döntő                  

3.Forster Martin                                                             Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

K-1                         leány U14                                          500 m                                                   Döntő  

7.Stobl Adél                                                                      Paksi Vak Bottyán Gimnázium

8.Ottófi Lili                                                                        Paksi Vak Bottyán Gimnázium

K-2                         leány U13-U14                                 2000 m                                 Döntő                                 

5.Stobl Adél, Ottófi Lili                                                 Paksi Vak Bottyán Gimnázium

K-1                         leány U14                                          1000 m                                 Döntő                  

8.Kertész Gréta                                                                              Paksi Balogh Antal Katolikus Ált. Isk. és Gimn.

C-1                         fiú U18                                                1000 m                                 Döntő                  

2.Kollár Kristóf                                                                 Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

5.Klenk Botond                                                                               Paksi Vak Bottyán Gimnázium

C-1                         fiú U14                                                1000 m                                                 Döntő  

5. Juhász István Dávid                                                   Madocsai Református Általános Iskola

C-1                         fiú U17-U18                                       500 m                                                   Döntő  

1. Hodován Dávid                                                           Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-1                         fiú U14                                                500 m                                                   Döntő  

7. Pólya Dániel                                                                 Paksi Deák Ferenc Általános Iskola

K-1                         leány U14                                           2000 m                                                Döntő II.

1. Kertész Gréta                                                             Balogh Antal Katolikus Ált. Isk. és Gimn.

C-1                         fiú U14                                                2000 m                                                Döntő                  

4.Juhász István Dávid                                                   Madocsai Református Általános Iskola

13.Pólya Dániel                                                               Paksi Deák Ferenc Általános Iskola

PC-2                      fiú U13                                                2000 m                                 Döntő                  

2.Németh Bálint, Lojek Levente                                              Paksi Bezerédj Általános Iskola

C-1                         fiú U13                                                2000 m                                                Döntő                  

12.Németh András Áron                                             Paksi Bezerédj Általános Iskola

C-1                         fiú U18                                                200 m                                                   Döntő                  

1.Somkert Máté                                                             Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

C-1                         fiú U18                                                2000 m                                 Döntő                                 

1.Hodován Dávid                                                            Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

2.Kollár Kristóf                                                                 Energetikai Szakgimnázium és Kollégium

13.Klenk Botond                                                             Paksi Vak Bottyán Gimnázium

24.Somkert Máté                                                           Energetikai Szakgimnázium és Kollégium