CSAK A KISS ZSOLT!!!!!

2009.11.15, 18:44 Kosárlabda
Továbbra is hibátlan a mérleg. A bajnokság 7. fordulójában az Atomerőmű SE a Sopront fogadta és győzte le 10 ponttal. A vendéggárda remek mérleggel érkezett az Atomvárosba, az eddig lejátszott mérkőzésein öt győzelem és két vereség volt a mérleg.

A sokat futó, és rengeteg pontot dobó Meszlényi alakulat ellen ismét a hatékony védekezésen volt a hangsúly. Melyet az első negyedben kiválóan megoldott az ASE, 12 pontjából négyet büntetőkből szerzett a kék fehér együttes. Az első negyedben a Dzunics egylet 21-ig jutott úgy, hogy gyakorlatilag saját fegyverével verte a Sopront. Gyorsindítások utáni könnyed kosarak jellemezték a piros kék támadásokat, Kiss Zsolt három, míg Medve egy triplával –és egy duplával- jelentkezett az első 10 percben, valamint Clark és Dill is feliratkozott a pontszerzők közé a hazai oldalon. A folytatásban már egy összeszedettebb ellenfelet láthattunk a pályán, szigorodott a védekezés és pontosabbá vált a támadójáték odaát. Ennek köszönhetően a különbség nem nőtt. Knight és Brooks termelték a kosarakat a túloldalon, míg az ASE játékosai megosztoztak a pontokon, mindenki tett a közösbe. A nagyszünetben 40:32-re vezetett az Atomerőmű SE. A fordulás után zárkózni kezdett a Sopron, rövid idő alatt megfelezte hátrányát, sőt 53-nál utolérte, majd a vezetést is átvetett a Hűség városának csapata. Az ASE azonban nem hagyta annyiban és a harmadik negyed végén a legkisebb különbséggel ugyan, de vezetett, 58:57. A záró 10 percre aztán rendezte a sorokat az Atom, ismét 10 ponttal meglépett, hiába próbálkozott Brooks és Knight révén tartani a lépést a Sopron. Dill az utolsó etapban 11 pontot szerezett, Kiss Zsolt is berámolt még két-hármast, sőt Mészáros és Horváth Ákos is bejelentkezett egy-egy triplával. A végjátékban aztán beletörődtek a vendégek, hogy az általuk megálmodott győzelem nem sikerül, valamint beigazolódott, hogy két játékossal nem lehet rangadót nyerni. Az ASE így már hét győzelemmel áll a tabella élén, és immár 15 bajnoki óta veretlen. Atomerőmű SE- Soproni KC 86:76.

Atomerőmű SE - Soproni KC 86:76 (21:12, 19:20, 18:25, 28:19)

Paks 1000 néző, Játékvezetők: Hartyáni, Gorka, Söjtöry, Ellenőr: Gincsai

ASE: Horváth Á. 16/3, Clark 8, Dill 20, Kiss Zs. 18/18, Mészáros 3/3,

Cserék: Körtélyesi 2, Horti 2, Medve 11/3, Kovács Á. 6, Gulyás -,

SKC: Richardson 8, Szabó Zs. 9/3, Knight 25/3, Molnár A. 2, Brooks 25/9,

Cserék: Pojbics -, Keresztes -, Gombás 2, Halmai 5/3,

Eredmény alakulása: 3.perc 4:4, 8.perc 18:6, 12.perc 23:14, 16.perc 32:21, 22.perc 47:38, 25.perc 49:45, 29.perc 54:55, 34.perc 70:64, 38.perc 82:73,

Mestermérleg:

Dzunic Branislav: Jó mérkőzés volt, jó ellenfél ellen. A csapat megmutatta igazi karakterét.

Meszlényi Róbert: Jól küzdöttünk és végig nyílttá tudtuk tenni a mérkőzést. A végjátékban dőlt el a mérkőzés, nincs szégyenkezni valónk.