Csak a győzelem és semmi más...

2011.02.26, 20:04 Kosárlabda
Horváth Imre nem lehet elégedett a mutatott játékkal.

A vártnál kisebb különbséggel ugyan, megszerezte szezonbeli 15. győzelmét az Atomerőmű SE kosárlabda csapata. Horváth Imre együttese ezúttal Salgótarjánban 81:76-ra diadalmaskodott. A találkozón minden úgy indult, ahogy azt az Atomerőmű SE eltervezte. Pontos támadások, hatékony védőmunka, így öt perccel a feldobás után már 12:0-ra vezetett az ASE, mely különbséget a negyed végéig megtartott. 23:10-ről kezdődhetett a második 10 perc. Az összecsapás ugyan abban a mederben csordogált, mint korábban. Bár Kocsis és Ukeagu révén próbálta faragni hátrányát a vendéglátó, de Pavlik és Sales tetszés szerint érhették el pontjaikat ekkor a túloldalon. A nagyszünetben 32:42 állt az eredményjelző táblán. A fordulás után azonban megtáltosodott az SKSE, 8:2-es etappal jelezték, még mindig a parketten vannak, és győzni szeretnének. Kovács Nándor tanítványai fokozatosan közelítettek a négyszeres bajnok és négyszeres kupagyőzteshez. 20:13-ra nyerte a harmadik felvonást a hazai egylet és Hartvich duplája után már csak egy pont volt a felek közt. A táblázat utolsó helyezettje ellen azonban összekapta magát az Atom és egy 15:5-ös „rohanással” gyakorlatilag lerendezte a mérkőzést. A végjátékban Kocsis tripláival még látótávolságon belülre kerültek a tarjániak, de a már nagyobb csatákat is megélt paksi együttes nem engedte ki kezéből a győzelmet. Konecranes- Salgótarjáni KSE- Atomerőmű SE 76:81.

Cserék: Pavlik 12, Morgen 8, Vojvoda 8/6, Horti -, Tóth P. -,

Kovács Nándor: Rossz kezdés után sikerült felállnunk, s úgy játszanunk, ahogy egy A csoportos csapatnak kell. Sajnos a végjátékban nem minden rajtunk múlott. A vereség ellenére is emelt fővel jöhettünk le a pályáról.

Horváth Imre: Magunknak tettük szorossá ezt a mérkőzést. Ez a győzelem egy pofonnal ért fel számunkra. Remélem, ebből az esetből is tanulni fogunk.