Back to Szeged

2022.08.04, 11:23 Kajak-kenu
A csongrád-csanádi megyeszékhely adott otthont a serdülő, ifi, U23-as magyar bajnokságnak, amely egyben a szeptember eleji szegedi ifi és U23-as világbajnokságra is válogatott. Kijött a forma, amelyet országos bajnoki címek, helyezések és világbajnoki kvalifikáció fémjelez!

Ez a hétvége több szempontból is érdekes volt: az ifiknek, U23-asoknak a szeptemberi, szegedi korosztályos világbajnokságra válogatott, a 15-17 éveseknek az Olimpiai Reménységek Versenyére, amelyre minden év őszén kerül sor. Ezen kívül országos bajnoki címekről is döntöttek a futamok.

Juhász István, 17 éves kenusunk az I. válogató után győzelemre pályázott, ami háromszor is sikerült: a szegedi Molnár Csanáddal mindkét távon megverték az I. válogató, és az utána következő Európa-bajnokság győztesét, ráadásul 500 méteren szólóban is első lett! Mivel a két válogató győztes egysége más volt, ezért szétlövésre- egy az egy elleni küzdelem a vízen- került sor, amit ugyanolyan biztosan, mint egy, illetve két nappal ezelőtt, Pistiék nyertek, így szurkolhatunk nekik a világbajnokságon!

Bajnoki aranyat szerzett- és ORV indulást is- a 15 éves kenusunk, Pálfalvi Viktor, aki 2000 méteren lett első az 1000 egyes ezüst, 500 egyes ötödik hely és 500 páros bronz után.

Kertész Grétának nem sikerült a világbajnoki kvalifikáció, de kemény futamokat ment, és egy négyesezüsttel térhetett haza.

U23-as versenyzőink egyesben hasítottak, a kenus Besenyei Ádám 200, 500 és 5000 méteren lett bronzérmes, míg a kajakos Vajda Bence 5000-en második, 500-on harmadik lett.

A többieknek a dobogó nem jött össze, de a küzdés megvolt és csapatként zártuk a hétvégét!

Serdülő, Ifjúsági, U23-as Magyar Bajnokság

Szeged, 2022. július 28-31.

KAJAK-KENU JEGYZŐKÖNYV

 

K-1 férfi U23 1000 m A Döntő

6. Vajda Bence Ferenc

C-1 férfi U23 1000 m A Döntő

5. Besenyei Ádám

K-1 női ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

8. Strobl Adél

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 1000 m B Döntő

7. Szinger Milán

C-1 férfi serdülő U15 1000m A Döntő

2. Pálfalvi Viktor

K-1 női serdülő 1000 m A Döntő

9. Prókai Boglárka

K-2 női serdülő U15 1000 m A Döntő

8. Frast Lilla, Csapó-Kun Réka

C-2 férfi ifjúsági U17-U18 500m

– Kolonics György Emlékfutam A Döntő

1. Molnár Csanád (Szeged)-Juhász István Dávid (ASE)

C-4 férfi serdülő U15-U16 1000 m A Döntő

5. Bedecs Tamás, Frast Medárd, Mácsik Attila, Nagy Tibor Soma

K-1 férfi U23 500 m A Döntő

3. Vajda Bence Ferenc

K-1 női ifjúsági U17-18 500 m B Döntő

5. Strobl Adél

K-1 női ifjúsági U17-18 500 m A Döntő

6. Kertész Gréta

C-1 férfi U23 500 m A Döntő

3. Besenyei Ádám

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 500 m – Kolonics György Emlékfutam B Döntő

7. Szinger Milán

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 500 m – Kolonics György Emlékfutam A Döntő

1. Juhász István Dávid

C-1 Férfi serdülő U15 500 m A Döntő

5. Pálfalvi Viktor

C-1 férfi U23 200 m A Döntő

3. Besenyei Ádám

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 200 m A Döntő

8. Szinger Milán

C-2 férfi serdülő U15-U16 500 m A Döntő

3. Tósa Máté (Diósgyőr), Pálfalvi Viktor (ASE)

C-2 férfi ifjúsági U17-U18 1000 m A Döntő

1. Molnár Csanád (Szeged), Juhász István Dávid (ASE)

K-4 női ifjúsági U17-U18 500 m A Döntő

2. Debreczeni Lora Scarlett, Tölgyesi Flóra (Budapesti Honvéd SE),

Kertész Gréta (ASE), Horváth Maja (Tiszaújváros)

K-4 női serdülő U15-U16 500 m A Döntő

5. Adorján Angéla, Csapó-Kun Réka, Frast Lilla, Prókai Boglárka

C-2 férfi serdülő U15-U16 2000 m Döntő I.

10. Bedecs Tamás, Nagy Tibor Soma

K-1 női serdülő U16 2000 m Döntő I.

10. Adorján Angéla

13. Mácsik Krisztina Anna

K-1 női serdülő U15 2000 m Döntő I.

9. Prókai Boglárka

12. Csapó-Kun Réka

18. Frast Lilla

C-1 férfi serdülő U15 2000 m Döntő I.

1. Pálfalvi Viktor

8. Frast Medárd

20. Mácsik Attila

K-1 férfi U23 5000 m Döntő I.

2. Vajda Bence Ferenc

C-1 férfi U23 5000 m Döntő I.

3. Besenyei Ádám

K-1 női ifjúsági U17-U18 5000 m Döntő I.

5. Kertész Gréta

12. Strobl Adél

C-1 férfi ifjúsági U17-U18 5000 m Döntő I.

9. Szinger Milán