Az Olaj nyerte a rangadót

2020.12.27, 21:06 Kosárlabda
A végletekig kiélezett mérkőzésen maradtunk alul Gasper Potocnik együttese ellen.

Szolnoki Olajbányász – Atomerőmű SE
89 – 80
(28-19, 18-22, 22-19, 21-20)

Szolnok: Pongó 7/6, Badzim 16/12, Rudner 9/9, Subotic 25/12, Cakarun 15
Cserék: Warner 14/3, Pallai -, Kovács 3/3, Zsíros -, Juhos -

ASE: Baker 10, Shepard 20/3, Valerio-Bodon 3/3, Eilingsfeld 18, Jackson 12/3
Cserék: Kovács 3/3, Capers 11/3, Velkey 3/3, Kis -, Gulyás -.

Winston Shepard vezette fel az első támadásunkat, aminek a végén Ian Baker volt eredményes. Gyorsan válaszolt erre az Olaj, Badzim a hárompontos vonal mögül volt eredményes. Jó iramban kezdődött a találkozó, Eilingsfeld a sarokból értékesített egy kétpontost, majd Subotic az Olaj második hármasát is bedobta. (6-4) Pontos, megfontolt támadásokat vezettünk, de a hazaiak extrán dobtak kintről, a negyed felénél 4/5-ös triplamutatóval álltak, így az előny náluk volt. A találkozó első időkérését Dzunic Branislav mester kérte ki, miután az Olaj előnye 9 pontra nőtt. A negyed végére ritmust vesztettünk, 11-0-ás rohammal Pongóék tetemes előnyre tettek szert. Végül az etap végére sikerült csökkentenünk a hátrányunkat, így az első negyed eredménye 28-19 lett.

A lepattanócsatákat sorra a hazaiak nyerték meg a második negyed elején, azonban a hátrányunkat sikerült három, majd később kettő pontra csökkentenünk. A félidőhöz közeledve ismét elkapta a ritmust Gasper Potocnik csapata és két hármas után Dzunic mester kénytelen volt ismét időt kérni. (39-31) A negyed végén Winston Shepard vette a hátára a csapatot, az ő pontjaival is gólpasszaival ismét közel kerültünk Warnerékhez. (46-41)

Jól indítottuk a negyedet, Jackson szerzett gyorsan egy kosarat, majd Marjan Cakarun volt eredményes a túloldalon. Shepard a sarokból szerzett három értékes pontot a csapatnak, ezzel feljöttünk két pontra. Velkey percei következtek, Jani nem csak a támadásban, hanem a védekezésben is bőven kivette a részét. Küzdelmes, fizikális negyed volt ez, öt perc elteltével az Olaj mégis meglógott 10 ponttal. (61-51) Végül az utolsó negyedet 8 pontos hátránnyal kezdhettük. (68-60)

A negyedik negyed elején ismét elkaptuk a ritmust, Shepard zsákolta be Jackson lecsorgó hármasát, majd egy labdaszerzést követően Kevin Capers faulttal együtt volt eredményes. Egy hármas itt, egy hármas ott, mindkét csapat nagy lendülettel vetette bele magát az utolsó 10 percbe. A meccs folyamán már sokadszorra öt pontra sikerült felzárkóznunk, a lélektani előny nálunk volt. (75-70) Az utolsó percekben is hozott még izgalmakat a találkozó, de sok hibával játszottunk a célegyenesben, így az Olaj jött ki győztesként a csatából.