Az ötödik meccs dönt

2013.05.03, 21:03 Kosárlabda

93:83-ra kikapott az Atomerőmű SE idegenben a Lami-Véd Körmend ellen a bajnoki negyeddöntő negyedik mérkőzésén. A három győzelemig tartó párharc jelenleg 2:2-re áll.

Az Atomerőmű SE a párharc lezárásáért, a hazai pályán játszó Körmend a sorozat folytatásáért küzdött a bajnoki negyeddöntő negyedik mérkőzésén. Az összecsapást 8:0-val indította a vendéglátó, az ASE ezután kezdett éledezni.  Hencsey Tamás fiai a távolból remekül céloztak, az ASE nem tudta levédekezni ezeket a szituációkat. Austin zsákolásával ért véget a nyitó szakasz, az eredmény 28:17 volt ekkor. A folytatásban továbbra is szárnyalt a Lami-Véd, az Atomosok erőtlenül támadtak és védekeztek.  A félidőhöz közeledve már 20 egység volt a felek között, ami tovább nőtt a lefújásig. A nagyszünetben 54:30 állt a táblán.

A térfélcsere után őrizte tetemes előnyét a Körmend, Schmidt Béla tanítványai nem tudtak közelebb férkőzni riválisukhoz. Minden paksi pontra piros fekete válasz érkezett, az ASE ideje pedig vészesen fogyott. Vojvoda, Williams és Levy találataival a 30. percre a differencia 15 volt közte. A negyedik felvonásban mindet egy lapra feltéve támadta a vasiak gyűrűjét az Atom, de védekezésben továbbra is bosszantó hibákat vétettek a piros kékek. Williams triplájával 9 pontra zárkózott a fáradó hazaiak ellen a látogató, de a közönség űzte- hajtotta övéit és átsegítették őket a holtponton. Austin és Ferencz is kosarat dobott a messzeségből, ami demoralizálta a paksiakat. Az ASE a végjátékban nem tudta átlépni a 10 pontos lélektani határt, így vereséggel távozott a vasi oroszlánbarlangból. A végeredmény: Lami-Véd Körmend- Atomerőmű SE 91:81.

A három győzelemig tartó párharc 2:2-re áll. A negyeddöntő mindent eldöntő ötödik mérkőzését Pakson a Gesztenyés úti sportcsarnokban rendezik. Az összecsapás május 5-én vasárnap 18 órakor kezdődik.

Lami-Véd Körmend – Atomerőmű SE
93-83
(28-17, 26-13, 20-29, 19-24)
NB1/A csoportos, férfi kosárlabda bajnokság
play-off, 4. mérkőzés
Körmend, Városi sportcsarnok, 1300 néző
V.: Földházi, Hegedűs, Frányó (Forrai S.)

Körmend: RUJÁK 21/12, Fodor G. - Ferencz 16/6, AUSTIN 32/6, FARKAS 17 Cs.: Grebenár -, Kocsis -, Sonyák 7, Golomán -, Kutasi -, Sömenek -.

ASE: WILLIAMS 19/9, LEVY 18, VOJVODA 16/6, Körtélyesi 2, Idlet 8 Cs.: Kámán 10/6, Eilingsfeld 3, Kovács Á. 2, Tóth Á. 5.

Kipontozódott: Idlet (39.)

A három győzelemig tartó párharc állása: ASE – Körmend 2-2.