ASE: Kovács Á. 11/6, Evans 23/6, Medve 8/6, Faust 20/3, Jevtovics 24.
Cs.: Horváth K. 5/3, Kalmár 7, Pajor -, Szalai M. -, Renkecz M.-.
Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics

Svitavy: Marko 11/6, Slezák 5/3, Jelínek 8/6, O’brien 15, Woods 17.
Cs.: Svoboda 12/9, Teply 6/6, Novák 2, Kotásek 2, Kovár 6.
Vezetőedző: Lubomír Růžička

Eilingsfeld, Ruják és Trajkovski távollétében, Kovács Ákossal kiegészülve készültünk az VI. Morgen Ferdinánd emléktorna második mérkőzésére, mely azt volt hivatott eldönteni, hogy ki lesz a Kaposvárt legyőző Alba Fehérvár ellenfele a szombati döntőben. Nagy elánnal, kapkodva kezdtek a csapatok. Nálunk Faust majd Jevtovic találtak be, a következő támadásban pedig Medve szerzett egy triplát. Kovács Ákos 2+1-es akciójának köszönhetően, 10-7-re átvettük a vezetést. A 6. percben, Medve pontjainak köszönhetően, 7 pontra növeltük az előnyünket. A negyed hátralevő részében fej-fej mellett haladtak a csapatok, végül 27-20-as vezetéssel zártuk a negyedet.

A második etap ugyanabban a tempóban folytatódott, mint az első. Nálunk Kalmár törte meg a csendet egy ziccerrel, majd Horváth Kristóf is értékesített egy három pontost. Időközben cseh ellenfelünk 1 pontra faragta le a hátrányát, így Evans pontjai nagyon jókor jöttek. A negyed felénél Medve került a földre a labdáért folyó harcban, kérdéses volt, hogy a vissza tud-e állni a továbbiakban. A 7. perc elején Kovács szórt be egy trojkát, amivel ismét átvettük a vezetést, 41-39. Az utolsó két percben 7 pontos vezetésre tettünk szert, 51-44-re zártuk a félidőt.

A szünet után Jevtovic 18. pontjával folytatódott a mérkőzés, a 3. perc elejére már 13 pontos vezetésre tettünk szert. Nagyobb rohanás indult meg a pályán, aminek végül Evans tett pontot a végére egy triplával. Jevtovic pedig megállíthatatlannak tűnt ezen a meccsen, 64 pontunkból 20-at ő szerzett. 2 perccel negyed vége előtt Evans duplájával megszereztük 70. pontunkat is. Ezt egy Jevtovic dupla, majd egy parádés összjátékkal szerzett Evans kosár és egy ráadás büntető követte.

Az utolsó 10 percet a Svitavy kezdte erősebben, 10-2-re elhúztak, azonban még így is nálunk volt a vezetés. Evans triplája jókor érkezett, megtörte a csehek lendületét. 5 perccel a vége előtt, kisebb kakaskodás alakult ki a pályán, ami végül Růžička mester ellen ítélt technikaival zárult. Majd Medve villantott egy újabb trojkát, amire rögtön érkezett a túloldalon a válasz. 3 perccel a vége előtt 14 pontos előnynek örülhettek a paksi szurkolók. A mérkőzés vége előtt már a fiataloké volt a szerep. Bár a 100. pontot nem sikerült bedobni, így is nagyon örülhettünk az eredménynek, ami azt jelenti, hogy a holnapi döntőben az Alba ellen lépünk pályára.