Az Alba a döntőben

2013.03.30, 20:10 Kosárlabda

Az Alba Fehérvár jutott a Morgen Ferdinánd Férfi Kosárlabda négyes döntőjének első mérkőzését követően a másnapi fináléba. A székesfehérvári alakulat 82:75-re verte a házigazda Atomerőmű SE együttesét.

A Morgen Ferdinánd Férfi Kosárlabda Magyar Kupa első elődöntőjét az Atomerőmű SE kezdte jobban, 11:2-re meglépett ugyanis a házigazda. Dzunics edző időkérése használt ugyan valamelyest, de az Alba Fehérvár csak a meccsbe jött vissza, az előnyt ekkor még nem tudta átvenni. Az ASE pontos külső dobásainak köszönhetően vezetett 5-6 egységgel. Az első 10 perc lefújásakor 26:21 állt a táblán. A folytatásban hamar átbillentette a maga javára a mérleg nyelvét a székesfehérvári alakulat. Schmidt Béla tanítványai ritmust vesztettek, a kék fehérek pedig kőkeményen védekeztek. Hollis és Moore repítette ekkor a fehérvárt, az Atomosoknál Vojvoda próbálta közelebb hozni övéit. A nagyszünetben 41:48 volt az eredmény.

A harmadik periódus elején csökkentette a különbséget az ASE, többször is a vezetésért támadhatott, de a kísérletek rendre kimaradtak. Az Alba mindig visszaverte a paksi rohamokat, Hollis kimagaslóan játszott. A negyedik negyedet 59:65-ről kezdték a felek. A záró szakaszban minden pontért meg kellett izzadniuk a csapatoknak. Vojvoda mellett Lorenzo Williams termelte a paksi pontokat, de a túloldalon Wood és Hollis megállíthatatlan volt. A végjátékban hiába próbált meg mindent az Atom, az Fehérvár kontroll alatt tartotta az összecsapást. A végeredmény: Atomerőmű SE- Alba Fehérvár 75:82.

Győzelmével az Alba Fehérvár a vasárnapi döntő egyik résztvevője, a házigazda Atomerőmű SE pedig a harmadik helyért mérkőzhet.

Atomerőmű SE – Alba Fehérvár
75-82
(26-21, 15-27, 18-17, 16-17)
Morgen Ferdinánd Magyar Kupa Négyes Döntő
ASE Sportcsarnok, 1500 néző
V.: Cziffra Cs., Kapitány G., Ádám J. (dr. Gencsev)

ASE: WILLIAMS 15/3, Levy 4, VOJVODA 25/9, Kámán 8/6, Tóth Á. 5. Csere: Kovács Á. 6/3, Kerpel-Fronius -, Körtélyesi 4, IDLET 8.

Alba: MOORE 16/6, Smith 6, HOLLIS 24/6, JONES 9, Keller Á. 8. Csere: Bódi 6/6, Juhos 2, Supola 2, Szabó Zs. 9/3.