A hetedik

2010.12.18, 19:17 Kosárlabda
  BROOKS SALES

Újabb skalp került az Atomerőmű SE férfi NB I-es kosárlabda csapatának övére. Horváth Imre együttese ugyanis 86:71-re legyőzte a bajnoki aranyérem legfőbb várományosát a Szolnoki Olaj KK-t, és már hét mérkőzés óta veretlen. Az összecsapás első 10 perce hamar elillant, melyet 23:22-re a vendéggárda nyert. Ekkor a túloldalon Horváth Ákos volt elemében, míg az ASE pontjait Pavlik, Hodges, Sales és Johnson közösen termelték. A folytatásban hamar meglépett az Atom, másfél perc alatt 6 egység lett a felek közt. Pór edző időkéréssel próbálkozott, de csak annyit ért el, hogy a különbség nem nőtt tovább. A hazai egylet a közönség támogatásával őrizte előnyét, sőt a negyed végén még növelni is tudta. A nagyszünetben 48:37-et mutatott az eredményjelző tábla. Hodges és Sales megállíthatatlan volt a meccs ezen szakaszában, míg odaát a Budimir Trotter, Horváth Ákos trió volt a legeredményesebb. A fordulás után a Szolnok még 4 pontra visszakapaszkodott, de érkeztek a távoli jó dobások a piros kékektől, melyek azonnal lehűtötték az éledező reményeket és visszaállt a 10 pontos differencia. 64:52-ről kezdődött a záró periódus. Az ASE okosan, taktikusan játszva felőrölte a láthatóan fáradó Olaj legényeket, hiába próbált folyamatosan cserélni a vendégtréner, nem akadt olyan játékos a piros feketéknél, aki nyerő lett volna. Nem úgy a paksiaknál. Kovács Ákos 15 pontig meg sem állt, de Pavlik 16, Johson 12, Sales 18, és Hodges 22 pontja önmagáért beszél. A hajrában már a Szolnok is beletörődött a vereségbe, a kérdés csak a különbség nagyságán volt. Végül a játék minden elemében jobb Atom megérdemelten győzte le a bajnokság egyik favoritját. Atomerőmű SE- Szolnoki Olaj KK 86:71.