ASE - DEKE 79:73

2010.01.24, 18:18 Kosárlabda
Az Atomerőmű SE a harmadik, míg a vendég Debrecen a sereghajtó, vagyis 14. pozícióból várta a szombat esti mérkőzést. A találkozó egyértelmű esélyese tehát az ASE volt, míg a DEKE játékosai teher nélkül kosarazhattak a Gesztenyés úti sportcsarnokban. A tétel az első negyedben máris beigazolódott.

A piros kékek továbbra is keresték régi önmagukat, szinte alig akadt vállalkozó kedvű, aki legalább dobással próbálkozott volna. Egyedül a fiatal paksi irányító Kovács Ákos dicsérhető ebben a szakaszban, aki 7 pontot jegyzett. A túloldalon Savic volt a legszorgalmasabb a maga 9 egységével, de Takács is nagyon csipkedte magát. A nyitó 10 percet 18:17-re a DEKE nyerte. A folytatásban átvette az irányítást az Atom, de Fodor tanítványok nem akartak leszakadni. Kiss Zsolt két triplája említésre méltó ekkor, míg odaát szívósan küzdött mindenki. 35:30 volt a nagyszünetben az eredményjelző táblán. A fordulás után ott folytatták a felek, ahol azt korábban abbahagyták. A látványosnak semmiképp sem nevezhető összecsapáson a Dzunics gárda fokozatosan növelte előnyét, elsősorban Medve révén, de a DEKE folyton „látótávolságon” belül maradt. Boldizsár már harmadik hármasát szórta a Debrecenben, az Atomosoknál Clark kezdte meg a pontgyártást. A záró 10 perc előtt tucatnyival /60:48/ tartott előrébb az ASE, mely előny már megnyugtatónak tűnt. Talán túlságosan is, mivel a vendégek nem adták fel és megkezdték a felzárkózást. Boldizsár bedobta a 4., 5., és 6. tripláját, valamint Nuhanovic is hét pontot szórt a végjátékban. A legutóbbi bajnok azonban már nem engedte ki kezéből a győzelmet, Dill és Gulyás hatékonyan „dolgozott” a palánkok alatt, így hat pont megmaradt a végső dudaszó pillanatában a felek közt. Atomerőmű SE- Debrecen 79:73

Atomerőmű SE - Debreceni Egyetem KE 79:73 (17:18, 18:12, 25:18, 19:25)

Atomerőmű Sportcsarnok, Paks 800 néző,

Játékvezetők: Pálla Z., Farkas G., Söjtöry T., Ellenőr: Heisig J.,

ASE: Horváth Á. 7/3, Clark I. 9, English M. 5, Kiss Zs. 12/12, Gulyás R. 15,

Cserék: Körtélyesi G. -, Morgen F. -, Medve M. 7/3, Dill A. 12, Kovács Á. 12/3,

DEKE: Kaluha Cs. -, Cziczás L. 9/9, Savic B. 15/3, Takács D. 10, Nuhanovic S. 14,

Cserék: Erdei Á. 3/3, Balogh A. 3/3, Boldizsár F. 19/6,

Eredmény alakulása:

1.perc 5:0, 3.perc 5:4, 7.perc 12:16, 12.perc 19:18, 17.perc 30:25, 22.perc 41:30, 28.perc 54:43, 33.perc 64:52, 37.perc 71:64,

Mestermérleg:

Braniszlav Dzunics: A győzelem az, ami a legfontosabb ezen a mérkőzésen. Nagyon bizonytalanul játszottunk, nem találtuk a ritmust a támadás és védekezés között. Kovács Ákost Mészáros Zalán sérülése miatt kellett annyit játszatnom.

Fodor Péter: Az eredmény az, ami hízelgő számunkra, kihoztuk azt, amit szerettünk volna, hiszen tíz ponton belül maradtunk. Az ASE-nál a „kis” emberek – Kovács és Medve – nyújtottak olyan teljesítményt, amire ilyen szinten nem számítottam.