Csapatként extrát nyújtott az ASE

2012.12.18, 20:03 Kosárlabda

101:80-ra győzött 2012 utolsó hazai bajnoki mérkőzésén az Atomerőmű SE a Kaposvári KK ellen. A piros kékek jelenleg 10 győzelemmel és 4 vereséggel állnak a táblázat harmadik helyén.

Az Atomerőmű SE a jászberényi csorbát szerette volna kiköszörülni, míg a Kaposvár a visszavágás reményében utazott Paksra. A hazaiaknál Körtélyesi, a vendégeknél Swanston civilben üldögélt a kispadon a kezdő sípszó pillanatában, így mindkét fél egyik húzóembere nélkül kezdte a mérkőzést. A fonalat a KKK kapta el hamarabb, már 8:2-re is meglépett, de az Atomosok hamar visszakapaszkodtak, sőt a vezetést is átvették a negyed végén. A piros kékeknél Vojvoda termelte ipari mennyiségben a pontokat, míg a túloldalon a két légiós, Dunn és Spica mellett Heindlen tett a közösbe. 28:22-ről kezdődött a második felvonás, amelyet ezúttal az ASE kezdett jobban. Rövid idő alatt 10 egység tátongott a felek közt. A periódusban Vojvoda már 20 pontig jutott, de a többiek is remekeltek, míg odaát csak a külföldiek próbálták tolni a szekeret. A félidőben 54:41-et mutatott a tábla.

A fordulás után ismét az Atom rajtolt jobban, 8:0-val indította ezt a 10 percet. A kék fehérek ekkor még kapcsoltak, de erejükből csak a korábbi – 13 pontos különbséget mutató - helyzetet tudták visszaállítani. Dunn jóformán egyedül maradt, Spica elfáradt, míg a Paksnál Kovács Ákos és Tóth Ádám is elérte a maga 10-10 pontját. Az utolsó negyedben gyorsan rövidre zárta a történetet az ASE, ismét 20 lett közte, emellett a védekezés magasiskoláját mutatta be az Atom. A végjátékban Gutierrez edző a fiatalokat is parkettre küldte, előbb Czinger, majd Illés is feliratkozott a kosárszerzők közé, utóbbi egylete 100. pontját dobva. A végeredmény: Atomerőmű SE- Kaposvári KK 101:80.

Az Atomerőmű SE legközelebb 2012. december 22.-én szombaton 18.30-kor Zalaegerszegen lép pályára.