A második negyedben 17 pontos hátrányból jöttek vissza.

86 – 89
(17-18, 24-19, 15-29, 30-23)

ASE: Paige 24, Shepard 12, Jackson 10, Lóránt 13, Kovács 9, Eilinsgfeld 11, Valerio-Bodon 7

Szolnok: Warner 13, Cakarun 14, Taiwo 3, Rudner 2, Kovács 8, Subotic 14, Badzim 7, Pongó 2, Zsíros 9, Gibson 17

0-7-tel indított a Szolnok, Kovács triplával, Cakarun két duplával köszönt be, az eredményen Shepard két büntetője és Jackson ziccere javított, 6-14-es állásnál azonban Dzunic mester időt kért, amivel rendezni tudtuk a sorainkat és pillanatok alatt egy pontra zárkóztunk fel Shepard, Valerio-Bodon és Lóránt kosaraival, majd ezt a negyed végéig tartani tudtuk. (17-18)

Remekül kezdtük a második negyedet, Paige, Lóránt és Eilingsfeld pontjaival 19-1 volt az első öt perc, az eredményes támadásokhoz remek védőmunka társult. A vendégek első mezőnykosarát Gibson szerezte egy hárompontosból, ez meg is adta a kellő lendületet a Szolnoknak, három egymást követő támadásunkban is eladtuk a labdát, végül négy pontra zárkóztak fel. (41-37)

Két szolnoki kosár után egál volt az állás, majd egy eladott labdát követően átvették a vezetést Warnerék. Szoros mérkőzés kezdett kibontakozni, 5 perc után Jackson 2+1-es akciójával nálunk volt az előny. (49-48) Extrán dobott kintről a vendég együttes, Badzim, Zsíros és Gibson is eredményes volt a vonalon túlról, ezzel 10 pontra lépett el a piros mezes csapat, amit tartani tudtak az utolsó etap kezdetéig. (56-66)

2-10-es kezdéssel indult az utolsó felvonás, nagyobb energiával és pontosabban játszott az olaj. Lóránt, Paige, Kovács és Valerio-Bodon kosaraival 6 pontra sikerült felzárkóznunk 3 perccel a lefújás előtt. Tartani tudtuk a különbséget az utolsó perc kezdetéig, ekkor Shepard triplájával először két pontra jöttünk fel, majd Paige büntetőivel egálra módosítottuk az eredményt. (84-84) A találkozó végén lévő büntetőpárbajban alul maradtunk, így szolnoki sikerrel ért véget a felkészülési mérkőzés. (86-89)