A Körmend ellopta a pályaelőnyt

2010.05.05, 18:09 Kosárlabda
Elveszítette a döntőbe jutásért vívott első mérkőzését az Atomerőmű SE. A MJUS- Fortress Körmend gárdája 86:73-ra diadalmaskodott a Gesztenyés úti sportcsarnokban. Az utóbbi időben nagyszerű formában játszó Körmend ellen Pakson az elődöntő első mérkőzésén mindenki hazai győzelemben reménykedett. A vasi alakulat a Falco KC-t söpörte ki a négy közé jutásért, míg az ASE a megszenvedett az alapszakasz 7. Kecskemét ellen.

A bizakodó hangulat a Gesztenyés úti sportcsarnokban a találkozó első negyedéig tartott. Az 5. percben 16:10-re vezetett az Atom, a vendégtréner Sabáli időt kért és rendezte a piros fekete sorokat. Az első 10 perc után 25:24 volt oda. A folytatásban fej-fej mellett haladta a felek, 30:34-es állásnál megmerevedtek a harcállások, melyből ismét a látogatók jöttek ki jobban. A félidőben már 7 egységgel tartott előrébb a Thomas repítette Körmend. A fordulást követően tartotta 5-8 pontos előnyét a Sabáli egylet, Thomas mellett Scott volt ponterős, míg a házigazdáknál Clark és Walker tette a legtöbbet a sikerért. Utóbbi dudaszó pillanatában eldobott hárompontosával 55:60-at mutatott az eredményjelző tábla. Thomas aztán gyorsan lehűtötte az éledező paksiakat, és fokozatosan ismét meglépett a piros fekete sereg. Horváth Imre csapata görcsösen játszott, Horváth Ákost teljesen kikapcsolták a vendégek, így az utolsó percekre eldőlt a találkozó. Atomerőmű SE- MJUS- Fortress Körmend 73:86. A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása 1:0 a Körmend javára.

Atomerőmű SE - MJUS-Fortress Körmend 73:86

(24:25, 14:20, 17:15, 18:26)

Paks, Atomerőmű sportcsarnok, 1200 néző

Játékvezetők: dr. Valovics I., Cziffra Cs., Kiss L., Ellenőr: dr. Gencsev P.,

ASE: LaGrange J. 8/3, Horváth Á. 2, Mészáros Z. 9/3, Clark I. 13/3, Dill A. 14,

Cserék: WALKER T. 21/6, Kiss Zs. 2, Gulyás R. 4,

MTE: THOMAS J. 33/12, Fodor G. -, Ferencz Cs. 6/6, SCOTT M. 15, Alekszejev M. 11,

Cserék: Tóth G. -, Booker R. 11/9, NÉMETH I. 8/6, Boldizsár F. 2, Hegedűs G. -,

Kipontozódott: Horváth Á. a 36.percben.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Körmend javára.

Mestermérleg:

Horváth Imre: Gratulálnom kell a Körmendnek, ma jobbak voltak. Szombatra megpróbálunk feljavulni a kosárlabda alapelemeiből.

Sabáli Balázs: Győzni jöttünk. Az eleje a Paksé volt, de a jobb dobószázalékunknak köszönhetően meg tudtuk nyerni az első félidőt. Ezen a meccsen egy Thomas-nyi különbség volt a két csapat között. Az, hogy 1-0-ra vezetünk, nem jelenti azt, hogy már megnyertük a párharcot.