Vereséggel zártuk az évet

2013.12.21, 19:49 Kosárlabda

99:92-re kikapott az Atomerőmű SE a Kaposvár otthonában a férfi NB I-es kosárlabda bajnokság 14. fordulójában. Az ASE veresége ellenére 12:2-es mérleggel továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát.

A 14. forduló rangadóját Kaposváron rendezték a honi férfi kosárlabda bajnokságban, a listavezető Atomerőmű SE látogatott a negyedik otthonába. A mérkőzést 11:2-vel kezdte a vendéglátó, Dzunics edző rögtön időt kért. A paksi trénernek nem igazán sikerült rendeznie a sorokat, a KKK tovább robogott, melynek köszönhetően 28:13-ra nyerte a nyitó szakaszt Fekete Ádám csapata. A továbbiakban összekapta magát támadásban az ASE, de védekezésben még mindig sok hiba volt. A kék fehérek előnye nem nőtt, de a piros kékek folyamatosan 10-12 pontos hátrányban voltak. A nagyszünetben 56:44 állt a táblán.

A térfélcsere után Chism, Puljko, Hendlein és Hinnant révén támadásban ugyanott folytatta a KKK a meccset, ahol azt 20 perc után abbahagyta. A McGruder vezette Atom azonban hat egységnyire faragta a differenciát, de ezt a próbálkozást is visszaverte a Fekete sereg. Három negyed után 78:67 volt. A záró periódusban Jones dupláival és Vaugh triplájával már csak négy pont volt a különbség. Izgalmas végjáték következett. Melyben Chism szinte egyedül vitte hátán a hazaiakat, a paksiak közül is többnyire a légiósok találtak a gyűrűbe. Az ASE pontjaira mindig jött válasz a túloldalról, az összecsapást végül a KKK hét ponttal megnyerte. A végeredmény: Kaposvári KK- Atomerőmű SE 99:92

Kaposvári KK - Atomerőmű SE
99-92
(28-13, 28-31, 22-23, 21-25)

Kaposvári Sportcsarnok
Vezette: Benczur T., Makovsky Sz., Jakab L. (Parádi)

Kaposvári KK: HINNANT 14/3, Fodor 9, PULJKO 15/6, HENDLEIN 20, CHISM 34/12 Csere: Kiss 2, Horváth M. 2, Benke 3/3

Atomerőmű SE: Kovács Á. 9/6, MCGRUDER 27/6, Körtélyesi 3/3, Eilingsfeld 9/3, JONES 13 Csere: Vaughn 13/9, Szabó Zs. 2, Medve 3/3, Tóth Á. 13/3