2006/2007 - 9. forduló

2006.12.02, 12:10 Kosárlabda
Férfi NB I: 2006. december 02., 9. forduló Egy hónap után ismét győztesen hagyta el a pályát az ASE A férfi kosárlabda NB I 9. fordulójában a tavasszal a Magyar Kupát hazai környezetben elbukó paksiak revansot vettek a kecskemétieken. Atomerőmű SE-Univer KSE 81-80 (24-17, 16-21, 18-24, 23-18). Paks, 1100 néző. V: Papp, Pálla, Cziffra. ASE: MÉSZÁROS Z. (12/6), Pavlík (11/6), Sommerville (12/6), Panta (6/6), HORVÁTH Z. (17). Csere: WALTERS (16/3), Kiss Zs. (5/3), Czigler (2). Edző: Zsoldos András. Kecskemét: Archie (6/3), Radovanovics (11/3), CELEJ (13/3), McCLENDON (17/3), LOPATKA (22/3). Csere: Vida (-), Soós (5/3), Csaplár-Nagy (6/6). Edző: Meszlényi Róbert. Az eredmény alakulása: 3. perc: 6-6, 9. p.: 22-17, 13. p.: 25-25, 16. p.: 30-32, 23. p.: 49-41, 27. p.: 53-55, 35. p.: 70-69, 39. p.: 79-78. Kipontozódott: Lopatka (38.). A megszokottól eltérő összeállításban kezdett a házigazda, Mészáros mellett ott volt Pavlík valamint Panta is. Az 5. perc végén utóbbi távolijával vezetett 11-8-ra az ASE, majd két percre rá ismételt az utóbbi időben kevés lehetőséget kapó erőcsatár. Nagy küzdelem folyt a pályán, a paksiaknál főleg Horváth játszott jól, míg a másik oldalon Lopatka jelentette a legnagyobb veszélyt. Radovanovics triplájával és két eladott paksi labdával kezdődött a második negyed, sőt Celej révén 24-23-ra zárkózott fel az Univer, aztán McClendon egyenlített is. Sommerville azonban egy perc alatt újra öt pontos előnyhöz juttatta csapatát. A játék változatosságát tükrözte, hogy újabb egy perc elteltével már a vendégek vezettek 32-30-ra. Zsoldos edző pályára küldte Cziglert, ám a fordítás Kiss és Horváth nevéhez fűződött, majd Mészáros triplája már 38-34-es paksi előnyt jelentett. Éppen kettő perc telt el el a második félidőből, amikor a vendégek edzőjének tennie kellett valamit, hiszen az ASE állva hagyta csapatát, 46-38-ra léptek a meg a paksiak. Uralta ekkor a játékot a címvédő, Mészáros büntetőivel első ízben tíz pontra növelte előnyét a házigazda. Igaz McClendon gyorsan felére csökkentette a hátrányt, Archie pedig 53-50-re alakított az állást. Továbbra is robogott az Univer, Lopatka egyenlített, majd már a vezetést is átvette a látogató (53-57). Az Univer előnye maradt az utolsó negyed közepéig, ám Walters révén egyenlített a házigazda, majd Pavlík hosszú idő után a vezetést is visszavette. Az utolsó két percre fordulva a hazaik két ponttal vezettek, s a meccs végéig kivédekezték a hátralévő időt, így majd egy hónap után nyerték ismét bajnokit a paksiak. Zsoldos András: - Nagyon keményen megdolgoztunk a győzelemért, szükségünk is volt rá. Nagyon nagy érték a mostani helyzetünkben. Meszlényi Róbert: - Ahogy veszítettünk, úgy nyerhettünk is volna. Jól küzdött a csapatom, csak gratulálni tudok nekik.Statisztika         Webszemle: Férfikosár online - .... Tolnai Népújság online - Egy hónap után ismét győztesen hagyta el a pályát az ASE - ....