2006/2007 - 1. forduló

2006.10.14, 12:03 Kosárlabda
Férfi NB I: 2006. október 14., szombat, 18:00 1. forduló Jól sikerült az atomosok belépője [ Medgyesy Ferenc ] A férfi NB I nyitófordulójában a címvédő paksiak magabiztosan nyertek az újonc ellen, a Dombóvár a tavalyi ezüstérmes otthonában szenvedett vereséget. Atomerőmű SE-Bodrogi Bau-Vásárhelyi KS 103-75 (23-19, 35-19, 25-17, 20-20). Paks, 900 néző. V: dr. Vígh, Hegedűs, Szilas. ASE: Mészáros (4), Walters (12), SUMMERVILLE (29/3), Panta (9), HORVÁTH Z. (11). Csere: Kiss Zs. (8/3), PAVLIK (26/15), Lőrincz (4), Bikádi (-), Tóth V.(-). Edző: Zsoldos András. Bodrogi KS: DRAHOS (21/3), Utasi (6/6), Nyilas (6/3), GÉMES (24), Jarosevits (14). Csere: Böszörményi (4), Kukla (-), Vas (-). Edző: Czuprák László. Az eredmény alakulása: 4. perc: 12-10, 9. p.: 21-16, 13.p. : 34-21, 17.p.: 51-29, 24. p.: 68-46, 28. p.: 82-53, 36. p.: 94-71. Kipontozódott: Mészáros 34., ill. Jarosevits 36. perc    Az idényre várhatóan elképzelt kezdőből ketten, a szlovén Balazic, valamint Czigler sérülés miatt hiányzott. Az idény első paksi találatát Sommerville jegyezte, ám a vendégek bátran kezdtek, a negyedik perc végéig vezettek. A negyed közepén azonban már a hazaiaknál volt az előny (13-10). Különösen Panta játéka volt eredményes, hat pontot dobott. Ha nem is sziporkázott az ASE, de tartotta előnyét. hiába vitézkedett Gémes a túloldalon. Aztán Pavlik nem csak új színt, de pontokat is hozott a játékba, ennek eredményeképpen a 13. percben tíz egység fölé kúszott az előny. Lendületbe jött a házigazda, Pavlik képtelen volt hibázni távolról, csakúgy potyogtak a pontok. Mindez persze mindent elárult a csapatok védekezéséről. A nagyszünetig húsz pont előnyt harcolt ki a házigada, a folytatásban ezt tartották is, legalábbis jó négy percig. Aztán a vendégek zsinórban hetet dobtak, ezt követően azonban Pavlik részéről ismét záporoztak a találatok. A harmadik negyed végéig egy 17-0-ás rohammal aztán végképp állvahagyták vendégeket a hazaiak. Zsoldos András: Kicsit felforgatott szerkezettel játszottunk, így előjöttek a hibáink. Czuprák László: A két középső negyed percei alatt minden eldőlt. Webszemle: Tolnai Népújság online - Jól sikerült az atomosok belépője .... Férfikosár online - ....